Aegajalt kajastavad inimesed sotsiaalmeedias ja mujal meedias mingit “sööme nädalaga kapid tühjaks ja samal ajal poes ei käi” eksperimenti. Eesmärk? Suunata tähelepanu sellele, kui palju toitu ära visatakse? Sorteerida kappides kuivaineid ja süüa ära, mis aeguma hakkavad? Raha säästa?

Kusjuures sohki, et enne käiakse poes ja ostetakse kapid head ja paremat täis, ei tohi teha. Seega ärge ajage seda segamini sellega, et inimene lihtsalt käib nädala alguses poes, planeerib oma ostud ja nädalamenüü läbi ning elab selle järgi.

Ma ei tea, miks just nüüd, aga mingi päev hakkasin mõtlema, et see on üks väga imelik üleskutse ja seda päris mitmel põhjusel.

Eeldades, et inimene ei lähe enne poodi ega osta koju hunnikut värsket ega oma puuviljakorvi ääreni, siis ilmselt süüakse sel ajal enamasti mingitest kuivainetest (pasta, riis, tatar) kokku keeratud toite kuhugi jääkappi jäänud hakkliha jne asjaga. Mõnel on võibolla mingi purgisupp kuhugi jäänud, mõnel on kappi jäänud ka törtsuke värsket salatimaterjali ja puuviljakaussi 2 õuna, mis ilmselt esimesel päeval otse saab. Ma ei suudaks küll vabatahtlikult nädal aega süüa mingeid tangaineid ilma värskete asjadeta.

“Ringvaates” oli hiljuti üks naisterahvas, kes sarnast üleskutset… ma ei tea, kas eest vedas, aga igatahes ta osales selles, ning oli osa oma kapi sisust toonud otsesaate lauale näitmaks, mis jäänukeid ta kapist kavatseb ära süüa. Kui aus olla, siis tema jäägid olid jälgid. Ja üldjuhul ma söögiga ei pirtsuta! Saatejuht juhtis ka tähelepanu, et kuule, need kuivatatud misiganes asjad on teil aegunud juba 2014. aastal. Aegunud asju oli seal laual teisigi.

Teiseks on mul tunne, et sellest pole väga kasu, kui inimene oma kuivained kapist ära sööb, sest sel järgmisel nädalal ostab ta oma varud ju uuesti täis. Eestlasele on tänu Vene ajale vist veres varuda asju, nagu need saaksid poest otsa või algaks tuumasõda. Näed, et risoto riis maksab täna -20% ja ostad selle kappi ootele, mis sest, et sul on seal 2 pakki risoto riisi juba ees. Ja no muidugi on hea tunne, kui kapis on valikut, mitte et iga idee peale, et ohh, täna teen hoopis ORSOTOT (ei ole risoto!) jooksed poodi tange ostma. Lisaks selle nädalaga on tekkinud igasugused isud muude asjade järele, mida järgmisel nädalal hoogsalt täitma hakatakse, seega mis rahaline kokkuhoid?

Kolmandaks kas inimestel seedimine pekki ei lähe? Ma tunnistan jumala ausalt, et kui mul on mingi kõhuprobleem, siis ma olen jumala tujust ära 😀

Ühesõnaga, mulle tundub see veider. Ma ei saa aru. Aga nagu üks mu tuttav hiljuti ütles: “Näed, sa jälle EI SAA ARU. Sa ei saa nii paljudest asjadest aru!” On sellist raviasutust, mis paneb asjadest aru saama? 😀