“Kodutunde” eestvedaja Kristi Nilov on šokeeritud:

Kes on see ema, kes on oma lapse sellisel kujul lubanud avaldada?
Mina läheksin vanemlike õiguste kallale!
Kelle huvides on need laipade pildid sigaretipakkidel?
Suitsetsjatele suunatud?
Sôltlasena ütlen, mina olen leidnud lahenduse kuidas kinni katta.
Ehk siis, enim traumeeritud on mittesuitetajad, kes niikuinii iial suitsetama ei hakka, seal hulgas on paganama palju müüjaid, kes on mittesuitsetajad ja see on neile extremly disturbing!
Idioodid!
Mittesuitsetajad saavad kôige suurema löögi
Kus asub aju?

Õhtulehes vorbiti sellest lausa uudisnupp – LINK.

euvochrs.hqm.jpg

Foto: Õhtuleht

Mind MITTESUITSETAJANA kusjuures absoluutselt ei traumeeri see pilt! Ma ei hakka analüüsima seda, kas see pilt häirib PIGEM mittesuitsetajaid (Kristi Nilovi õhust võetud väide) või suitsetajaid, sest tegelikult ma arvan, et see põhjus, kas sa saad selle pildi pärast šoki või ei, peitub hoopis kusagil mujal (taluvuspiir), mitte suitsetamises, AGA…

Mul on köögis maast laeni aken tihti lahti ja ma kirjutan siin samas akna ees. Absoluutselt iga kord, kui ma akna lahti teen, siis tunnen lühikese aja pärast, kuidas kogu meie korter haiseb suitsuhaisu pärast. Miks? Sest alumine naaber suitsetab täpselt meie akna all. Ning sellel hetkel, kui ma juba märkan, et krt, suitsuhais on toas, on juba hilja akent kinni panna, kogu see pahnutt on siin sees ja TERVE meie pere jaoks on see rõve.

Minul ei oleks mingit tabutunnet photoshoppida mu enda lapsele see sigaretikoni suhu, printida see pilt välja ja lüüa see naelapüstoliga meie naabri ukse külge, kui see tõmbaks tal suitsutuure meie akna all vähemaks. Lihtsalt ma ei tee seda, sest noh, iseenesest võib inimene vist oma akna peal suitsetada (või äkki isegi ei?) ja teiseks ma lihtsalt ei viitsiks mingi naabriga tülli minna. Pigem katsuks alguses tavalist dialoogi pidada.

Ja halloo, kallis inimene, see pilt on ju lavastatud. See ei pruugi olla kellegi praeguse lapse foto, vaid näiteks täiskasvanud inimese antud pilt. Pilt, millel ta veel laps on. Nagu näiteks PALUN:

Keevitage mulle siia koni otsa (eriti vasakpoolsele kurbade suurte silmadega pildile) ja ükski laps ei kannata ja kelleltki ei pea vanemlikke õigusi ära võtma. Ma olen 32 aastat vana ja võin oma lapsepõlvefotosid sellisele kampaaniale ju anda, kui ma peaks seda tahtma teha. Tõenäoliselt nii tehtigi, aga Nilovile ei mahu see lihtsalt pähe, nõuab “Kes on see ema?”. Räuskab, kuidas ta läheks vanemlike õiguste kallale. Küsib, kus on aju. Küsiks sama vastu.

Kristi ütleb, et sõltlasena on ta leidnud lahenduse, kuidas kinni katta. Muud ei olegi, kui PALJU ÕNNE!

Kusjuures natuke arusamaatuks jääb mulle, kuidas suitsetajana too inimene üldse sel teemal selliselt sõna võtab, nagu ta süüdistaks neid silte ja kampaaniat selles, et ta pole suutnud loobuda!

PS: Ma ei arutle selle üle, kas need sildid ka kuidagi mõjuvad või kui otstarbekad nad on. See on teine teema. Kuid väide : “…enim traumeeritud on mittesuitetajad, kes niikuinii iial suitsetama ei hakka…”. Selle kohta ütleks, et kõik, kes suitsetama hakkasid, kunagi siiski ei suitsetanud! Ja äkki need, kes ei suitseta praegu ega ole kunagi suitsetanud, ka praegu ei hakka.