See on Nöep

See on Nöep

Vahepeal toimus mul ju kassipoja päästmise aktsioon ning nüüdseks on kaks ööd kiisu meie kodus olnud. Ka Pesaleidjaga võtsin ühendust ning kui ma kasslapsele ise kodu ei leia, siis püüan seda teha nende abiga ja minust saab ametlikult hoiukodu pakkuja.

874B3C6C-D17B-4D47-819D-A1F86319C44C

Aga ma nüüd räägin kassist ka. Kassiema hülgas ta väga pisikesest peale ja mulle tundus ta nii õnnetu olevus. Kui teda aga pühapäeval esmakordselt nägin, jooksis ta mulle rõõmsalt vastu ja kui käe ulatasin, haaras sellest kinni ja tahtis mängida. Vaimusilmas olin ette kujutanud, et ma tulen, kassipoeg jookseb kuhugi kõige kitsamasse prakku ning siis me 3 tundi meelitame  teda välja tulema. Ei! Mingi maaprakku pugemine on küll viimane asi, mida see kass teha tahaks.

Esiteks ta on poiss. Nimi oli Berta, aga mina tuvastasin temas poisskassi. Samas, kui naistel võib olla habe, miks ei võiks poisskassi nimi olla Berta. Ma ise kutsun teda pisikiisuks. Mul on kodus siis hetkel suurkiisu (Friskin, minu kass), väikekiisu (Jinxy, minu kass) ja pisikiisu (triibikpoeg, kasulaps-kass). Ma olen oma kasse pool ajast sedasi kutsunud, ma ei tea miks, Karl ka ütleb neile nii. Vahepeal kutsusin uut ka Nööp, aga see oli kuidagi nii maakas, et mõtlesin moodsama nime peale – Nöep (nöpp). Nagu Andres Kõpperi artistinimi.

Kodus kartsin, et Friskin sööb ta ära või vähemalt skalpeerib või istub laiaks. Kuri oli ta esimene päev küll, sisises ja kokku ma neid väga ei lasknud. Uus kass urises muide vastu, ta oli ikka väga tuus. Jinx nägi ka uut kassi ja… puges maaprakku. Sellest ka mu mingi ettekujutus, kuidas väiksed kassid prakku poevad. Järgmine päev hakkasin pisikassi Friskiniga harjutama ja nüüd on teine päev ja nad lihtsalt möllavad päevläbi koos. See näeb välja nii, et pisikass hüppab talle peale ükskõik, mis asendist ja kuskuhas. Suurkass paneb talle käpaga vastu peab. Pisike kass korra heitub ja sekundi pärast hüppab nagu lendorav talle jälle selga. Vahepeal Friskin ei viitsi ja jalutab minema, aga pisike tormab nagu püssikuul talle jälle sappa. Koguaeg ajab teda taga, ning kuigi nad üksteist veel ei laku ega kõrvuti ei maga (nagu mu kassid omavahel teevad), siis mingi hullamine käib küll koguaeg. Õnneks ühtegi asja pole kummuli aetud, midagi kraabitud pole ning kiisu oskab kasutada ka liivakasti.

Vahepeal julgeb Jinx maapraost välja tulla. Hiilib suurde tuppa, vaatab väikest kassi, teeb “Khhhhhhhhhhhh!!!!!!” ja läheb prakku tagasi. Pisikassile must ka väga ei meeldi, aga Friskin on talle kui mentor.

79A60FF9-2899-4B82-AFFF-2DB4DB29AA25
Bermuda kolmnurk

Mõni magamispoosi näide:

EB3A0922-D295-416C-9363-189F2D7E5536
Reaalselt ta magas nii 🙂

Kaks ööd olen kiisu pannud ööseks vannituppa. Meie vannituba on suur, seega ta ei olnud ruutmeetrises uberikus kinni. Tegin talle sinna pesa, viisin liivakasti, panin natuke süüa ja juua ning mänguasju. Uks kinni. Ei usaldanud teda ööseks teiste kassidega jätta, kartsin esialgu, et läheb kaklemiseks. Kiisu oli täiesti rahulikult need kaks ööd vannitoas ja ei teinud piuksu ka. Kui hommikul vara ukse avasin, pikutas ta mõnusasti oma pesas ja kui silitama hakkasin, ärkas üles ja tahtis mängida. Uskumatult julge ja iseseisev kassike, ise alles ca 2 kuune või natsa üle. Autosõidu 1,5h elas puuris ka sedasi üle, et nägu oli peas “Noh, kuhu minek.” Piuksu ka ei teinud, magas hoopis ja vaatas niisama ringi.

Täna tulin pärast tööd koju. Karli polnud ja kassid olid vabalt üle korteri lahti. Kõik oli korras, midagi polnudki juhtunud. Võtsin kiisu sülle, heitsin voodisse kerra ja nunnutasin teda, kuni ta magama jäi. Ta vist nii väike veel, et jääbki jube lihtsasti süles magama. Eriti meeldib talle selili olla ja siis kõhu ja kurgu alt sügamine 🙂

DBA75FC8-CF04-4F68-BB10-A5BABED59BCA  No nii nunts tegelane 🙂

330FADAB-C393-4806-AC6E-5F6F1D044D42

 

 

 

9 thoughts on “See on Nöep

  1. Ussirohtu on talle antud, aga vaktsineerimisi pidavat olema vara veel teha, aga ilmselt varsti juba saab, peangi uurima. Ta pole tänavalt, maakohast, vast on on tervis ka ok. Arstivisiidi teeme ka varsti.

 1. Kaks kassi, kolm kassi… kas on nii suurt vahet? 😉 Endale ei tahaks jätta? Minul oleks süda nii rahul kui sinusuguse super kassimamma (vabandust, tõesti paremat sõna ei leidnud, mõeldud komplimendina) juurde jääks.

  1. Ma pean südame nii kõvaks tegema, aga endale kolmandat kassi praegu juurde võtta ei julge. Must kass ka eriti stressis praegu, ma isegi ei tea, kas ta lepiks. Igatahes loodan samuti, et ta saab hea kodu, ta nii vinge 🙂

   1. Saan aru 🙂 ja selle südame kõvaks tegemisega – jõudu! Ma juba piltide kaudu olen nii armunud ja kujutan ette seda pehmet sooja kõhtu ja kurgu all koos magamist. Nii tubli et ajutiselt kodu pakud!

 2. Sellisele triibikule tuleb võtta kohe ka sõber, et hiljem oleks vähem “komplikatsioone”. Kuigi ilmselt õigem oleks öelda, et see kelle Nööp võtab.

 3. Apppppiiiiii, kuidas ta on niiii nunnnnnnuuuu?????!!!!!?
  Sorri. Ma ei saa lihtsalt normaalne olla.
  Nii tahaks endale teda aga kardan, et mu enda Hitler kass lihtsalt terroriseeriks teda liiga julmalt.

  1. Tead, ma arvan, et see väike terroriseeriks hoopis teda 😀 Ta teeb mu mõlemale kassile tuule alla! Mõlemale!! 😀

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *