Hopsti

Hopsti

Panen juba mõnda aega tähele, et kui ma kellegagi ootamatult kontorihoone koridoriukse vahel või liftiuste avanemisel või lihtsalt kuidagi nurga tagant napilt kokku põrkan, ütlen ma valju hääle “HOPSTI!” Automaatselt. See on juba mulle endale naljakas, kuidas alati tuleb see sõna kontrollimatult üle huulte. Samas peaksin olema õnnelik, et ma sellises olukorras automaatselt “PÄRAK!” või “PÜHAISSARISTIKETAEVAS” ei karju. Aga kui aus olla, ega mul sellel teemal rohkem pikemalt kirjutada ei olegi, nii et pean teemat vahetama.

Kui laps oli väiksem, siis igapäevane nuhtlus oli saada ta õhtul (aga eks ka hommikul) hambaid pesema. Tänaseks on asi jõudnud nii kaugele, et vähemalt ei üllatu ta NII PALJU selle üle, et hommikul ja õhtul tuleks hambad pesta. Väike üllatusmoment on muidugi ikkagi säilinud. Aga mingi kõrgem võim vist karistab mind, sest nüüd on mul lisandunud veel üks, kelle hambaid õhtuti pesta. Ei, see ei ole õnneks Karl. Aga see on üks meie kassidest – Friskin. Kaaries või hambakatt või misiganes see on ründab halastamatult. Ja mina ei saa aru, miks kassidega ei või lihtsalt nii teha, et viid pärlipesusse ja saad vastu sellise kassi:

53f9321de449cb89a5831515e20ab1e2

Ei, selle asemel pean me iga õhtu kassi hambaid rämedalt beebihambaharjaga ja kassihambapastaga küürima ning pärast igemegeeliga määrima riskides iga jumala kord näpu kaotusega, kui talle seda suhu torkan. Minu kass naeratab hetkel vaid nii:

XX-Smiling-Cats-4__605

Ma tean, et mul sõbranna nüüd loeb seda ja minestab, sest ta hoiab suvel 2 nädalat mu kiisusid ja see hambapesu teema tuleb nüüd talle ka üllatusena, aga küll me midagi välja mõtleme. Õpetan selleks ajaks Friskini endal ise hambaid pesema vms 😀

Ma pean jälle täiesti teise teema võtma nüüd korraks… Meil on vaja töö jaoks fotot, kus oleksin peal mina ja lisaks veel midagi (keskkond või misiganes), mis illustreeriks hästi minu hobisid või muul moel minu isikut. Noh, kassid näiteks eksole… Kuigi mul oli mõte olemas, küsisin Karlilit ka, et kuule, mida ma võiks teha.

Tema: “Aa, see on ju lihtne – oled kodus diivanil ja magad.”

pexels-photo-269141

Head ööd siis, ma keeran kerra ära.

13 thoughts on “Hopsti

 1. “Hopsti!” on ju väga mahe. Kuigi huvitav jah, et miks või kust just see 😄
  Mina ehmatan kellegagi nirga tagant tulles kokku põrgates või liftiukse avandes ootmatult inimest nähes nii, et karjatan. Umbes “öääoissandjumaltäiestipersesvabandust!”
  Olen loendamatu arv kordi võõrastele inimestele (omadele nagunii) keset linna või poodi vms näkku karjunud, kuna ehmatan ultrakergesti. See on nii kohutav kiiks 😏

    1. Ma just mõtlesin täna, et kas ma olen ainuke, kes nii röögatab. Ainult et minu kriiskamise võib kajakaga segamini ajada, see on üks vali, peenike “Iiiiiiiiihhhh!” tavaliselt ja see tekitab palju rohkem piinlikkust, kui koperdamine ise 😄

 2. Ma pean ka kassil hambaid pesema, sest tal tõmmati 4 hammast välja. Vaeseke! A hammaste pesemine on päris jube küll, sest ega ta ju rahulikult paigal ole – pean alati enne ette valmistama a) iseenda, b) abikaasa, c) kogu korteri, kus ta pärast ringi jooksma ja karvu levitama hakkab. Hiljem on tunne, justkui oleks trenni teinud v midagi.

 3. See “hopsti” on täiesti õudne asi, mis minu arust hakkab külge pärast lapse saamist 😀 Tõstad last vankrisse: hopsti! Paned lapse sülest maha: hopsti! Aitad lapsel mingit asja kuskile tõsta või panna: hopsti!
  Mul on samamoodi… Enne last ei olnud, nüüd laps juba 6-aastane, aga endiselt tuleb see va “hopsti” vahepeal üle huulte. Ehmudes õnneks ütlen siiski “oih” või “ups” või “uhkuiõudne”:D
  Üks tuttav (mees, ka lastega) just ütles hiljuti, et käis kolleegidega konverentsil ja tõstab siis see ülikonnas tähtis mees koos samasugustega mingeid konverentsibännereid vms ja… “Hopsti!” 😀

  1. Jaa, just! Ma teen seda “hopsti” asja lapsega ja siis kanadalasest mees küsib, et mida “hopsti” tähendab? Eee… Oskab keegi ära tõlkida?

   1. Sellele on neil ilmselt mingi sarnane vaste, nagu meil on auh-auh ja neil on hoopis teisiti. Või nagu prääks-prääks nad ka pardi häält ei tee 😀 Hopsti vist ei tähendagi midagi, nagu prääks-prääkski 😀

 4. “Hopsti” on ju lahe. Ma juhtusin Prismas nägema meest, kellele teine ostja kuidagi ette trügis ja siis see esimene karjus üle terve saali: “ISSAND JUMAL, TULE TAEVAS TALLE APPI!”. Naljakas oli.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *