Aiandushooaja algus

Aiandushooaja algus

Eile, laupäeval, otsustasime aiandushooaja avada. Seekord ei viitsinudki Hortesesse sõita ja läksime hoopis Rocca Bauhausi. Kõik vajaliku saime kätte:

D3D5A49C-4497-4169-A6C3-C8B1913C2B3FKastidesse istutasime maitsetaimi (rukola, spinat, basiilik jms). Laps külvas astridilisi (sõnast astrid) ja väiksemat sorti rukkililli. Ma külvasin samuti rukkililli, värvilisi. Need on mul alati niiiii ilusalt õitsema hakanud ja pole eriti nõudlikud teised. Nö valmislilli ostsime – nelgid ja need ühed teised valged ja roosad 😀 , mis igalpool maakoduaedades vohavad, aga mitte võililled 😀

E1C35657-CD02-445D-BFF9-8D4C5258E54D

Ning siis ma istutasin ka HEKI! See peaks nagu massiivseks kasvama, aga ilmselgelt ei ostnud ma seda selleks, et katusele 3 meetrine hekk kasvatada ja see lõpuks elevandikujuliseks pügada. Lihtsalt mulle meeldivad tugevad taimed, mitte et istutan mingid võõrasemad, mis näevad ka just tärganuna juba närtsinud ja elutud välja. Aga kui mu hekike tõesti kasvama hakkab, siis ma annan talle võimaluse – istutan ümber ja harvendan, kui vaja. Praegu pakub ta lihtsalt rohelist silmailu ja on tugev.

09F33249-C2C6-4D6B-9DC0-79236012EDC8

Laps aitas mul vana mulda kastidest välja saada (räme jamamine!) ja kasta. Mitu tundi mässasime koos ja ta oli väga tubli abiline. Karl grillis vahepeal liha meie juures, istutas mingi OMA ISIKLIKU väikse kasti ja kallas selle topeltväetisega üle. Ma ei tea, mida ta loodab või miks tal OMA ISIKLIKKU kasti vaja oli 😀 Mingi võistlus vist käib, kelle omad enne tärkavad. Laps tegi naljapärast veel pisikestesse pottidesse, mis istutamisest üle jäi, oma aiandust. Kõik nimed kirjutas ta ilusti siltide peale, aga siis kastis veega üle ja osa infot läks kaduma.

0BD5312E-B86C-4E04-8548-274CF4FF9849

Kui kõik valmis sai, vedasin ma katusele maasikad, vaarikad, törtsu roosat veini ja ajakirjad, ning lihtsalt vedelesin seal teki all tunnikese ning imetlesin elu ilu.

7A70017E-B4E2-4461-A40D-40BC16819979

 

6 thoughts on “Aiandushooaja algus

  1. Nii tore aianduspostitus, ja keegi ei kommenteeri. Häbilugu!

    Mul on mõned küsimused. Kas neil valgetel (plastmass?)toolidel on ka äravooluava, et vesi istumise alla ei koguneks? Mis kattematerjal on tumedal mööblil? Kas sul päikesevari ka on? Ja kas su kassid katuselt plehku ei pane, juhul kui nad sinna satuvad?

    1. Heh 🙂 Valged toolid on plastmassist ja äravooluauguga. Mööblil on justkui riidest katted pehmetel osadel, aga tegelikult sealt vesi sisse ei imbu ja kui märjaks saavad, siis vaid väljast, ja kuivavad pärast ilusti ära. Päiksevarju pole, sest mulle meeldib päike, mul on Eesti kliimas alati külm ja varju ei kasutaks ma vist kunagi 😀 Kasside pärast kardan küll, aga ma kardan kõiksuguseid asju, seega ma ei tea, kui adekvaatne see on. Suurem kass käib katusel ringi küll, tal oma kindel trajektoor seal ja siis lõpuks tuleb minu juurde diivanile pikutama. Väiksem kass kardab katust, vahel tuleb sinna ja siis hakkab nutma, sest ei julge seal olla 😀 Üldiselt saame hakkama 🙂

  2. Kas sellel katusel tohivad ka teised maja elanikud käia või see on ainult teie oma? Igatahes väga lahe nurgake mõnulemiseks :).

    1. See on meie katuse osa, naabritel on oma korterite peal oma osa. Kõik on aiaga piiritletud. Mõnikord juhtub, et naabrid ka grillivad vms, aga siis ikka oma territooriumil.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *