Hobiaednik

Hobiaednik

Mul trimmer käes ja kaitseks ees on prillid,
et kõigist tigudest vaid näkku pritsiks pool.
Mu tulbid, priimulad ja porgandid ja tillid
nüüd kohe tunda saavad õiget isahoolt.*

Algas katuseterrassi hooaeg ja see tähendas ka, et jälle minu hobiaedniku karjäär. See on muidugi eneseiroonia, sest ma ei tea istutamisest midagi ja külvan iga aasta mais lihtsalt midagi maha. Istutada tuli (“tuli” on vale sõna, see ikka oli puhas rõõm) veidi lilli, maitsetaimi ning korrastada istumisnurk.

Käisime Karliga Horteses, ostsime 4 kotti uut mulda, seemneid ja juba valmis lilli. Kasti läksid till, spinat, rukola ja basiilik. Lilleseemnetest ostsin värvilisi rukkililli ja moone. Tavaliselt olen istutanud päevalilli ja mingeid, mille nime ma ei tea, aga seekord päevakaid ei võtnud. Teist aastat võtsin eri värvi peiulilli, need on lihtsad lilled, mis ei vaja eriti midagi. Peale mulla ja vee. Lisaks veel mingeid kolme sorti ronivaid taimi (päisepildil, need olid nii nunnud, et oleks pidanud rohkem neid lilli ja rippuvaid kaste võtma) ja karikakraid. Valmis sai.

lill
Peiulilled ja vahele mingid väiksed lillad kellukad.
vaade
Diivanil on tegelikult pehmed põhjad ja seljatoed ka, aga ööseks me neid õue ei jäta, äkki sajab vms.
grill
Karikakrad ja grillvärk. Kuna ma kardan kõrgust, siis ma koondasin istumisnurga võimalikult kinniste äärte äärde.

Ümber istumisnurga pani Karl ka lambikesed rõdupiirete külge. Ma ei saanud neid ilusale pildile, ilma et naabri kola ka peale ei jääks, seega pilt netist. Midagi sellist romantilist õhtuseks istumiseks. Meie lambid olid valge klaasiga.

lamp
Foto: www.lyco.co.uk

Ethel aitas seekord päris kõvasti, harjas ümberläinud mulda kokku, pudistas seemneid ja kastis. Kuni sõbranna õue kutsus 😀 Friskin tuli ka ja sebis ümber meie. Jinx ei julge eriti niimoodi, aga Friskin võtab päikest hea meelega. Telefoniklõpse ka:

IMG_3178
Luurav Friskin, päevitav Friskin, töökas laps ja elektrik mees

Oli jälle üks mõnus nädalavahetus. Kevad!!! Oleks juba nii soe, et saaks terrassil hommikukohvi nautida, nii et kohv ära ei külmuks.

* Dago “Hobiaedniku laul”. Mul olid kunagi KÕIK Dagö laulude sõnad peas. Ma mõtlen KÕIK.

 

 

One thought on “Hobiaednik

  1. Ilusad lilled. Käisime nädalavahetusel ehituspoes taimi vaatamas ja pood oli rahvast paksult täis. Kõik ikka seal roheluse osakonnas, ostukärud mulda ja taimi täis.
    Ehh, tegelt kirjutasin siia Dagö pärast. Tartus oli just kontsert ja väga hea. Avastasin, et mul on ka osad sõnad ikka päris hästi peas.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *