“Pissi duši all”… Täiskasvanud inimesed itsitavad. Juur ja Kivirähk ironiseerivad. Kindlasti tõmbab see “Pissi duši all” reklaam oma üleskutsega palju rohkem tähelepanu kui mingi igav “Säästa joogivett” seda teinud oleks. Seega vist kordaläinud kampaania?

Minu esimene mõte seda kampaaniat nähes aga oli, et issand, kas kuskil ei olnud tehtud mõni aeg tagasi uuring, mis näitas, et väga paljud inimesed enivei pissivadki duši all. Kiire googeldus ja tõesti – USAs tehtud uuringu kohaselt pissivad üle 60% inimestest duši all (ja muide, üle 40% inimestest kusevad rahumeeli basseini). Ja USAs nad vist ei tee seda sellepärast, et vett säästa, vaid et inimesed lihtsalt teevadki nii. Harjumus? Mugavus? See pole ilmselt küll mingi ametlik uuring, aga näitab, et ega see meie kampaania pole ka nüüd mingi revolutsioon pissimise ajaloos. Netist võib leida mitmeid ja mitmeid allikaid, mis toovad välja duši all pissimise plussid. Misiganes need ka ei oleks…

Ez5Cs.png

Ma mõistan igati seda, et võiksime säästlikumalt elada – mitte põletada pirne tubades, kus meid endid pole, keerata kütet maha, kui kodust nädal otsa ära oled, mitte jätta vett mõttetult jooksma, vähendada kilekotitarbimist jne.

Aga näiteks selle asemel, et pissida duši all, on mul veel parem soovitus. See kõlaks nii:

PISSIME POOLE VÄHEM!

Kui sellise hüüdlausega nagu “Joome poole vähem” saab inimesi kutsuda vastutustundlikumalt alkoholi jooma, siis miks mitte ei saaks sarnaselt kutsuda inimesi üles vastutustundlikumalt pissima? Mõtle, kui palju rohkem vett me aastas kokku hoiaks, kui ei jookse kohe esimese häda peale “sirtsutama” vaid kogume põie ikka korralikult täis 😀  Nimelt: “Üks veetõmme võib kulutada kuni 10 liitrit vett, seda on päris palju ühe “sirtsutuse” kohta.” Pissi.ee kuvatõmmis selle infoga:

pissi.png

Kuvatõmmis pissi.ee lehelt

Et siis mõelgem selle peale, kus me rohkem kokku hoiaks. Kas korra hommikul seda dushi-kombot tehes või kümne korra sirtsutamise asemel vaid viis korda tõsist juga maha pannes? 😀