Ma pole eriline solli külastaja, aga pärast päikeselist puhkusreisi olen vahel käinud päevitust nö pikendamas küll. Kunagi tegin end ühe päevituskeskuse püsikliendiks. See tähendab, et saab päevitada 10% soodsamalt. Miks mitte eks! Mis selleks tegema peab? Oma kontole (ID kaardi põhine) raha laadima. Laed minimaalselt 20 eurot krediiti ja siis saad seda krediiti päevitades (ja ka tooteid ostes mu teada) kasutada. Vahel on neil ka kampaaniad, kus laed 20 eurot, aga saad 25 eurot päevitamiseks oma kontole. Tundub mõistlik. Aga… Parandage mind edaspidi nüüd, kui ma eksin! Lihtsalt arutlen.

Jama on selles, et kui minu kliendikontole on raha alles jäänud 3,34 eurot ja minu päevitusarve oleks püsikliendina (seega 10% soodustusega) näiteks 12,15 eurot, siis mul ei ole võimalik maksta 3,34 eurot oma kontolt ja ülejäänud lisaks pangakaardi või sularahaga. Mul on kaks varianti:

  1. Laadida oma püsikliendikontole uuesti raha ja maksta läbi konto, kasutades ära sealse 3,34 eurot. Kuid uuesti laadides jääb mulle sinna jälle mingi X summa jääki ettemaksuks. Selle variandi puhul olen püsiklient ja saan 10% soodsamalt.
  2. Maksta lihtsalt kogu päevituse summa sulas või pangakaardiga, aga sel juhul ei loeta mind püsikliendiks ja ma ei maksa 12,15 eurot, sest see oli 10% soodustusega, vaid maksan tavahinna. Jätkuvalt jääb mulle kliendikontole see 3,34 eurot ettemaksuks ning järgmine kord tulles olen sama dilemma ees. Kui ma enam kunagi ei tule, olen kinkinud selle raha neile.

Mulle tundub, et see on üks nõiaring, millest ma nö võitjana kunagi ei välju 😀 Ma võiks muidugi otse teenusepakkujalt küsida, aga arutlen siin praegu niisama – kui siin päevitajaid on, siis kuidas teil see asi toimib? Ma ei saa ju juurde laadida oma kontole sendi täpsusega seda summat, et mu päevituskorra täpne summa välja tuleb? Või saan? See muidugi lahendaks nõiaringi probleemi. Või kui enam püsiklient ei taha olla, kas saab selle staatuse kuidagi katkestada ja raha tagasi küsida? Samas ma ju ei olegi püsiklient, olen vaid siis, kui tahan läbi oma püsikliendikonto maksta.

Tegelikult see 3,34 eurot ettemaksu ei ole ju mingi suur summa, mul on konkreetselt oma ettemaksust kama kaks. Mõtlen pigem lihtsalt selle süsteemi ja strateegia peale üleüldiselt. Kes neid pisikesi lepingupunkte ikka lugeda viitsib, ikka küsid enne teistelt ju 😀

Foto: pixabay.com