Tahan kindlasti jõuda Fotografiskas avatud Alison Jacksoni näitusele “Tõde on surnud”, aga mitte sellepärast, et näitus seoses välireklaamide eemaldamise käsuga skandaalselt meedia huviorbiiti sattus, vaid seetõttu, et mõned tuttavad on käinud ja soovitavad.

Vabandan, et hilinemisega, aga paari reklaamplakati eemaldamisest… Tallinna linnavalitsus nõudis kahe plakati eemaldamist. Ühel kujutati printsess Dianale sarnanevat naist keskmist sõrme näitamas, teisel Donald Trumpile sarnanevat meest alasti Miss Mehhiko jalgu laiali tõmbamas.

Eesti Fotografiska tegevjuht Margit Aasmäe märkis, et keskus ei teinud reklaamide loomise puhul midagi tahtlikult valesti. “Soovisime fotodega tekitada ühiskonnas arutelu,” selgitas Aasmäe. “Diskussioon peakski keerlema selle ümber, kui palju levib meedias infot, mille tõestust me ei tea,” lisas ta. (Delfi).

Loomulikult ei tehtud midagi tahtlikult valesti. Kõik tehti tahtlikult õigesti! Näituse põhiline eesmärk on pileteid müüa. Diskussioon võib keerelda jalaseene ümber ka, seni kuni piletid müüvad.

Mul on tegelikult veidi kummaline lugeda selliseid uudiseid, sest loo üks pool on see, kuidas seda üldsusele presenteeritakse – arutataksegi selle ümber, kas reklaamplakatid sobivad avalikku ruumi või on vastuolus reklaamiseadusega, kas piltide ebasündsus on tõlgendamise küsimus või mitte. See arutelu on ju hea, miks mitte. Teiselt poolt ma tean, mis sarnaste kampaaniate taga tegelikult on. Kõik on plaanitud ja kaalutletud, mängus on suured summad, outdoor reklaampinnad pole üldse odavad, reklaamiagentuuride tasud ei ole odavad, keegi ei taha lihtsalt raha sügistuulde lasta, agentuuridel on aastaid kogemusi ja nad teavad täpselt, mida nad teevad. Mitte ei alusta diskussiooni, vaid teevad head turundust.

Natuke muudel teemadel ka. Avasin täna Facebooki. Ühes grupis pakub keegi heatahtlik inimene tühjasid purke (need on nõutud kaup moosikeetjate hulgas). Soovija ei pea korraga kõiki purke võtma, võib võtta ka ühekaupa. Vastutasuks soovib pakkuja näiteks moosi. Nagu lähen ühele tühjale purgile järele ja viin vastutasuks ühe täis purgi moosi v? 😀

Ja siis käisin ükspäev Perekooli leheküljel ka. Sain sealt teada, et Mari-Leen ja Meelis käivad Saksamaal swingerdamas. Mul isiklikult pole swingerdamise vastu midagi, ise siiski jätaksin selles elus vahele. Aga nüüd, kui ma kuulen telest või mujalt uudistest, et Helmed käisid jälle Saksamaal, siis… Ma ei tea, naljakas.

Päise foto: Alison Jackson (Delfi).