Selle-aastase suvereisi planeerimisega jäin ma tegelikult hilja peale. Kuidagi aeg lendab ning järsku avastasin, et peab ju midagi ära otsustama. Eelmisel suvel Itaalias seigeldes mõtlesin, et nüüd tahaks Sitsiiliasse, aga vahtides neid lennukavasid nii- ja naapidi, läksin ikkagi see aasta (vist viimast korda) lihtsama vastupanu teed. Paaritunnine otselend Milanosse (selmet möllata terve päev ja ümber istuda), sealt rendiauto ja sõidame Maggiore järve äärde. See järv on Como järve kõrval. Miks Maggiore? Puhtalt seepärast, et seal leidsin mõnusama majutuse. Aga kuna need on kõrvuti, siis saab autoga igale poole sõita niikuinii. Kahjuks on praeguseks suve majutused juba suuresti välja müüdud, eriti kui tahad viiekesi koos olla.

Kõige esimest korda käisime Itaalias Karliga kahekesi. Cinque Terres, Roomas ja Milanos. Siis järgmine aasta lastega Garda järve ääres ja Milanos. Siis uuesti lasega, aga all pool Toscana kandis, lisaks Pisa ja Bergamo (mul on blogis ka nendest kohtadest juttu, keda huvitab). Nüüd siis Maggiore järv. Mulle meeldib Itaalias saja miljoni asja pärast, aga lastega on seal hea käia, sest seal on palju igasugu teemaparke, veeparke ja lõbustusparke, aga samas on seal hulga mõnusat ka täiskasvanutele. Kõigile midagi! Muudest asjadest (loodus, pisikesed armsad tänavad, majakesed kaljude peal, meri, Itaalia restoranid, vein…) ei hakka isegi pikalt rääkima. Täiesti armunud.

Ma samas kohas ei taha kunagi käia, ikka uusi kohti avastada ja mulle tundub, et pärast seda reisi on Põhja- ja Kesk-Itaalias mul kõik huvitavad kohad läbi käidud. Rimini kant mind ei köida. Järgmine kord tahakski alla poole, Sitsiiliasse.

6 ööd oleme sellises kohas nagu Camping Residence Orchidea. See on jälle kämpingu ala. Screenshotid booking.com’ist:

Järve ääres. Mulle nii meeldib just selline puhkus. Lapsed ärkavad varem, saavad kohe õue palli taguma vms minna. Territoorium on ilusti piiratud, lisaks basseinid, mänguväljakud, pallimängualad… Ärkad hommikul ja katad laua terrassile, maaõhk tungib ninna! Kusjuures pole kunagi sattunud nagu pead-jalad kokku mingite inimestega, kõik on küllaltki privaatne ja väga rahulik. Mingeid lällajad purjutajad sellistes kohtades reeglina ei suvita. Seekord me ei võtnud mobile home‘i, vaid 60m2 apartmendi, millel samuti oma terrass. Kuigi Itaalia kämpade mobile home‘id on enamjaolt 30m suured ja mahutavad kõik kenasti ära, siis seekord mõtlesime lihtsalt vahelduse mõttes apartmenti proovida.

IMG_4227

Eelmise aastal oli meil veranda esine sellise metsatuka ees. Keegi ei vahtind meile sisse ega jauranud kõrval 🙂

4 ööd oleme sellises pisikeses linnakeses nagu Cannero Riviera. Pidi väga armas linnake olema. Ööbime Casa Martys. Jälle järve ääres. Screenshotid booking.com’ist:

Kihvt on see, et seal lähedal on ka Šveits ja ma arvan, et sõidame sinna ka uudistama. Lastele leidsin juba näiteks:

Safari Park – Along the route, guests are welcome to photograph all the animals; rhinoceroses, lions, giraffes, cheetahs, antelopes, tigers and monkeys, elephants to name but a few. The Amusement Park offers 30 varieties of attractions, a real winner with both children and adults alike; the Ferris Wheel, the Log Flume, the Pirate Ship, 5D Cinema and the Green Caterpillar and much more besides.

Alpyland – Sinna ma tegelt ise ei julge minna 😀 Mingi väike vagun sõidab kaljunukkide peal ja näed hingematvaid vaateid!

Lido Locarno – mingi basseinikompleks vabas õhus.

Neid tegevusi ei ole ma nii hullult veel googeldanud, kindlasti leiab veel asju ja samas iga päev ei peagi kuhugi sõitma. Milanosse sisse seekord vist ei sõidagi, lennujaam ju tegelikult Milanos ei asu. Viimase, 11nda öö oleme kuskil lennujaama lähedal, et sealt hotellitransfeeriga hommikul lennujaama saada.

Ma juba tahan minna!!! 🙂