Suve perereis – jälle Itaaliasse. Seekord Maggiore järve äärde :)

Suve perereis – jälle Itaaliasse. Seekord Maggiore järve äärde :)

Selle-aastase suvereisi planeerimisega jäin ma tegelikult hilja peale. Kuidagi aeg lendab ning järsku avastasin, et peab ju midagi ära otsustama. Eelmisel suvel Itaalias seigeldes mõtlesin, et nüüd tahaks Sitsiiliasse, aga vahtides neid lennukavasid nii- ja naapidi, läksin ikkagi see aasta (vist viimast korda) lihtsama vastupanu teed. Paaritunnine otselend Milanosse (selmet möllata terve päev ja ümber istuda), sealt rendiauto ja sõidame Maggiore järve äärde. See järv on Como järve kõrval. Miks Maggiore? Puhtalt seepärast, et seal leidsin mõnusama majutuse. Aga kuna need on kõrvuti, siis saab autoga igale poole sõita niikuinii. Kahjuks on praeguseks suve majutused juba suuresti välja müüdud, eriti kui tahad viiekesi koos olla.

Kõige esimest korda käisime Itaalias Karliga kahekesi. Cinque Terres, Roomas ja Milanos. Siis järgmine aasta lastega Garda järve ääres ja Milanos. Siis uuesti lasega, aga all pool Toscana kandis, lisaks Pisa ja Bergamo (mul on blogis ka nendest kohtadest juttu, keda huvitab). Nüüd siis Maggiore järv. Mulle meeldib Itaalias saja miljoni asja pärast, aga lastega on seal hea käia, sest seal on palju igasugu teemaparke, veeparke ja lõbustusparke, aga samas on seal hulga mõnusat ka täiskasvanutele. Kõigile midagi! Muudest asjadest (loodus, pisikesed armsad tänavad, majakesed kaljude peal, meri, Itaalia restoranid, vein…) ei hakka isegi pikalt rääkima. Täiesti armunud.

Ma samas kohas ei taha kunagi käia, ikka uusi kohti avastada ja mulle tundub, et pärast seda reisi on Põhja- ja Kesk-Itaalias mul kõik huvitavad kohad läbi käidud. Rimini kant mind ei köida. Järgmine kord tahakski alla poole, Sitsiiliasse.

6 ööd oleme sellises kohas nagu Camping Residence Orchidea. See on jälle kämpingu ala. Screenshotid booking.com’ist:

Järve ääres. Mulle nii meeldib just selline puhkus. Lapsed ärkavad varem, saavad kohe õue palli taguma vms minna. Territoorium on ilusti piiratud, lisaks basseinid, mänguväljakud, pallimängualad… Ärkad hommikul ja katad laua terrassile, maaõhk tungib ninna! Kusjuures pole kunagi sattunud nagu pead-jalad kokku mingite inimestega, kõik on küllaltki privaatne ja väga rahulik. Mingeid lällajad purjutajad sellistes kohtades reeglina ei suvita. Seekord me ei võtnud mobile home‘i, vaid 60m2 apartmendi, millel samuti oma terrass. Kuigi Itaalia kämpade mobile home‘id on enamjaolt 30m suured ja mahutavad kõik kenasti ära, siis seekord mõtlesime lihtsalt vahelduse mõttes apartmenti proovida.

IMG_4227
Eelmise aastal oli meil veranda esine sellise metsatuka ees. Keegi ei vahtind meile sisse ega jauranud kõrval 🙂

4 ööd oleme sellises pisikeses linnakeses nagu Cannero Riviera. Pidi väga armas linnake olema. Ööbime Casa Martys. Jälle järve ääres. Screenshotid booking.com’ist:

Kihvt on see, et seal lähedal on ka Šveits ja ma arvan, et sõidame sinna ka uudistama. Lastele leidsin juba näiteks:

Safari Park – Along the route, guests are welcome to photograph all the animals; rhinoceroses, lions, giraffes, cheetahs, antelopes, tigers and monkeys, elephants to name but a few. The Amusement Park offers 30 varieties of attractions, a real winner with both children and adults alike; the Ferris Wheel, the Log Flume, the Pirate Ship, 5D Cinema and the Green Caterpillar and much more besides.

Alpyland – Sinna ma tegelt ise ei julge minna 😀 Mingi väike vagun sõidab kaljunukkide peal ja näed hingematvaid vaateid!

Lido Locarno – mingi basseinikompleks vabas õhus.

Neid tegevusi ei ole ma nii hullult veel googeldanud, kindlasti leiab veel asju ja samas iga päev ei peagi kuhugi sõitma. Milanosse sisse seekord vist ei sõidagi, lennujaam ju tegelikult Milanos ei asu. Viimase, 11nda öö oleme kuskil lennujaama lähedal, et sealt hotellitransfeeriga hommikul lennujaama saada.

Ma juba tahan minna!!! 🙂

 

 

20 thoughts on “Suve perereis – jälle Itaaliasse. Seekord Maggiore järve äärde :)

 1. Reiside (planeerimise) postitused on mu lemmikud! Meil suvereis seekord Horvaatia ja detsembris Taisse, kus olen 2 korda juba käinud, aga kisub tagasi.

  1. Mis Horvaatias teete ja kuhu lähete? Tahan ka minna, aga nõuab palju planeerimist, sest ma väga ei tunne seda maad nii, nagu Itaaliat, mis on lihtsalt kuidagi nii tuntud, isegi kui pole käinud 🙂

   1. Horvaatias meile meeldis rohkem lõunaosa, see nö Makarska riviera. Kuigi juba alates Zadarist lõuna poole on väga mõnus. Esimest korda minnes ma soovitakski plaani võtta lõunaosa + võimalusel mõne saare. Ise käisime Hvaril. Need koskedega rahvuspargid on ägedad, käisime mõlemas, meile meeldis rohkem Krka, aga seda ehk seetõttu, et seal käisime esimesena. Tegelikult on Plitvice ka tore. Kuna me ise liikleme Euroopa piires lennukite asemel natuke kabedamas seades 4×4 autoga, siis sai metsikult looduses ka kolatud omajagu. Keda serpentiinid ja kuristikud ja kaunid vaated tõmbavad, siis Sveti Jure tipp on “must do”: http://www.dangerousroads.org/eastern-europe/croatia/871-sveti-jure-croatia.html. Väidetavalt Euroopa ohtlikemate teede seas, aga viimases julgeks kahelda … natuke tervet mõistust ja sõiduoskust-kogemust kulub muidugi ära, aga midagi ületamatult hullu seal ka ei ole. Igal juhul vaatamist väärt.

 2. Lendame Spliti, majutus on valitud ja ülejäänuga pole veel jõudnud tegeleda. Kindlasti rendime autod ja teema väljasõite. Korra varem ka Horvaatias käinud, aga siis põhja pool. Sõitsime ringi ja nautisime ilusat loodust, randu ja toitu. Umagi nimelisest linnakesest sõitsime katamaraaniga Veneetsiasse, mis väga meeldis. Juba see sissesõit sinna oli tõeliselt ilus ja kui ma tavaliselt rahvamasse ei kannata, siis Veneetsias need isegi ei rikkunud elamust.

 3. Me käisime ka Šveitsis ja see sõit sinna oli juba niiiii iluuuuuus! Ja Bormio termid olid ka lahedad, kui tahad ehk pilgu peale visata. Ei olnud väga kaasaegsed aga lastele meeldis ja kuna sulle peaks soe vesi meeldima, siis ehk sobib 🙂
  Ja kui ringi tripite nagunii, siis poiste lemmik koht oli see: http://lariomotorsport.it
  Tegelikult mul endal ka, mis ma valetan.

  1. Tänks! Termides oleme varem ka Itaalias käinud ja väga meeldis, oligi plaan uurida, et äkki jälle mõned termid kuskil raadiuses 🙂

   1. Kahju! Oktoobri koolivaheajaks on ka vaja ju midagi välja valida 🙂 Kas üldjoontes soovitad kui eesmärk ilusad rannad ja helesinine vesi?

    1. Täiega soovitan!!! Kindlasti sõita veel erinevatele mere-ekskursioonidele ka, saartele vms. Lihtsalt fantastiline. Zanzibaril oli sama helesinine elamus ja nüüd piidlen Mauritiust!

     1. Ma tahan Mauritiusele, tundub põnevam maa mulle lihtsalt ja samamoodi helesinine vesi, aga vb kunagi ka Seišellid 🙂 Aga Helsingisse peab ju ka kuidagi saama, seoses sellega ei tundu enam nii odav 😀

 4. Kui noor olin ja vanematega reisisin, siis nad ka valisid sellised lihtsamad ja askeetlikumad majutused, mulle kunagi ei mahtunud pähe, miks peaks downgradema kodust. Milleks siis üldse kuskile minna 😀
  Nüüd mul omal lapsed ja ka valin pigem tagasihoidlikud kohad, et nad kogeks ka niiöelda lihtsamat elu

  1. Ma ei vali nimme “lihtsa elu kohti” kogemuse mõttes, vaid suvel lihtsalt tahaks nö maal olla 😀 Lihtsalt mõnus on nii 🙂 Mingi eestlase natuur lööb välja äkki.

 5. Oh jess just pidingi uurima, me ka Milanosse lennuga ja alles vaatan mida seal teha. Kaugel see järv on et umbes kaua sinna sõidab autoga?

  1. Como on täitsa seal samas, Maggiore ka, vaata kaardilt. Aga kui Bergamo lennujaama maandud, siis see veidi kaugemal. Milano juures on mitu lennujaama, vaata kuhu täpselt maandud 🙂

 6. Cannero Riviera lähedal on ka armas linnake Cannobio ja allpool Maggiore järve ääres on Stresa ja Borromeo saared, kuhu paadiga saab (isola dei pescatori saarel on ülihea mereannirestoran). Mottarone mäele soovitan küll minna (kus see Alpyland on), seal on tõesti väga ilusad vaated.

 7. Ma olen Angeras (Maggiore järve ääres, seal kus see uhke kindlus on) ning siit on Malpensasse 30-35 minutit autoga sõita…. seda ka tänu sellele, et tee on pidevalt asulates, korra on 70km lubatud aga muidu loksud 50 km/h. Kindlasti soovitaks külastada Borromeo saari ja sõita natuke laevaga. Borromeo saarte ja Angera vaheline ots maksab edasi-tagasi 20€ kanti. St Anna kloostrisse pole veel ise jõudnud aga tundub lahe. Matkaradu on siin mitmeid (ma küll käinud idakaldal põhiliselt). Arona juures on lisaks kindlusevaremetele ka Borromeo kuju, kuhu saab sisse minna… ma ise pole viitsinud. Põhimõtteliselt on selle eeskujul tehtud Vabadussammas, mis Prantslaste poolt USAle kingiti.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *