Kuidas käsi käib

Kuidas käsi käib

Loomulikult me, naised, “Kroonikat” ei loe, naistefoorumites ei kola, tibijutte ei räägi. T.A.V.A.L.I.S.E.L.T! Aga… vahel siiski.

Igalt poolt võib lugeda nippe, kuidas näonahka korda saada (hakka veganiks! kasuta seda või toda kreemi! jäta piimatooted menüüst välja! jne) või juukseid siidiseks (hakka veganiks! kasuta seda või toda toodet! jäta piimatooted menüüst välja! jne),  aga mul on hoopis oma mure – kuidas küüned kasvama saada ja küünenahad pehmeks? KUIDAS?

Ma kreemitan oma käsi 6 korda päevas ja olen proovinud igasuguseid kätekreeme (tunnistan, et siiski mingeid odavamaid, mitte 20+ euroseid) ja küüneõlisid, aga mu käed on ikka nagu ma töötaks ehitusel, kus päevast päeva laon -15 kraadises külmas paljakäsi telliseid. Küüned ei kasva ka. Murenevad. Olen proovinud aluslakke ja pealislakke ja vitamiinidega lakke… Mitte midagi ei aita. Välja arvatud JUULI KUU! Või 2 nädalat kuskil soojas kliimas. Iga aasta on mul juuli kuus pikemad ja tugevamad küüned, pehmed küünenahad. Reisil soojas kliimas hakkavad juba nädala pärast küüned kasvama. Asi on ilmselgelt siis ju kliimas ja keskkonnas. Mitte kreemides, toidus, vitamiinides…

Soe kliima = päike. Loogika nagu ütleb, et D-vitamiin peaks aitama. Võtan alates suve lõpust regulaarselt. See pidi olema üleüldine imevits! Ma pole elus end nii väsinuna tundnud kui nüüd. Võibolla siis ka, kui laps väike oli, okei. Küüntele see D-vitamiin igatahes ei mõju. Mingeid kompleks küüne- ja juuksevitamiine on e-poed täis. Kuulsused räägivad, kuidas hästi mõjub. Aga tegelikult? Mõjub siis või? On kellelgi midagi konkreetselt soovitada? On keegi mingeid preparaate proovinud ja võib 100% väita, et SELLEST läks temal olukord paremaks?

Seda kirjutades mõistsin, et ma peaks ilmselt käima regulaarselt hoopis maniküüris. Aga ma isegi ei julge minna. See on umbes sama asi, et kui mul koristaja tuleb, siis ma natuke koristan ette ära, et piinlik poleks. Aga mida ma nende kätega ette ära teeks? Aga kodus saaks ju ka maniküüri teha. On olemas mingi selline asi, et määrid käed mingi mögaga kokku ja topid spets kinnastesse ja siis hakkab imesid juhtuma.

Palun andke nippe ja soovitusi, mida ja kuidas proovida. Pliiiiis!

PS: Pildil on mu küüned veel enam-vähem talutavas olukorras.

 

 

31 thoughts on “Kuidas käsi käib

 1. Mul sama mure elu aeg olnud. Aitab alati Trind küünelakk aga kui enam ei kasuta siis jälle murduvad edasi. Ja kunagi kui rasedaks hakkaksin PregnaCare tablette sööma, väga lühikese ajaga olid küüned mega tugevad ja pikad. Kuna on ju olemas ka PregnaCare enne rasedust jne siis ma olengi mõelnud, et kuigi raseduse soovi pole siis need tabletid mõjuksid ju ikka hästi.

   1. Kusjuures ma olen seda ennegi kuulnud, et naised söövad mitterasedana olles rasedatele mõeldud tablette … et küüned/juuksed kasvaks 🙂

 2. Juulikuu* 🙂 Parafiinihooldus aitab. See on see, kui käed möksitakse kokku või hoitakse soojas parafiinis ning seejärel kindad kätte. Põldurist siidikäpaks in no time.

 3. Olin ka pettunud selles, et D-vitamiin üldse ei töötanud nii nagu seda reklaamiti, kuni kuulsin, et seda tuleb võtta koos hunnikute teiste asjadega. Mina hakkasin võtma kombot D-vitamiin, magneesium, kalamaksaõli (seejuures D-vitamiini kuni 5000 ühikut päevas). Umbes kuu võtsin ja mul pole elus olnud pikemaid ja tugevamaid küüsi. Lisaks olen kuulnud, et D-vitamiini paremaks imendumiseks tuleb seda võtta koos mingi vitamiiniga. Kui ma nüüd ei eksi, oli see B-vitamiin.

  1. Mul mõjus kalaõli+d-vitamiin kombo. St avastasin mingi aeg, et oo küüned kasvavad kiiremini ja ei löö enam nurkadest lahti (kandilised geelküüned). Ja halba ei tee sidrunimahlas leotamine ka 😊

 4. Aga millises koguses sa D-vitamiini võtad? Praegusel ajal võiks julgelt tarbida vähemalt 5000 ühikut. Küüned ja juuksed kasvavad mühinal, on terved, tugevad ega lõhene. Minu hea tuttav, noor neiu, kellele julgesin D-vitamiini soovitada tänas mind hiljuti, sest küünte ja juuste olukord on silmnähtavalt paranenud.

 5. Mul pole küüntega väga muret olnud aga üks asi, mida siin pole veel mainitud – sõrmede masseerimine peaks parandama vereringet ja seeläbi ka küünekasvu. See natuke nagu seletaks ka, miks soojal ajal on olukord parem.
  Ja küüneõli oled proovinud aga sooje õlivanne? Seda ka alati soovitatakse teha, mandliõliga nt.

 6. Mul olid alates sügisest sõrmevahed nii kuivad, et ma kartsin juba, et äkki mul on see kalanahahaigus, aga nüüd olen paar nädalat Gran Canarial olnud ja pole sellest enam pea jälgegi. Nii et jah, kliima 😀

 7. Minu jaoks seni ainus kätekreem, mis natukenegi aitab, on apteekidest Panthenol Forte (oranži-valgega tuub). Kui meeles on sellega käsi määrida, püsivad enam-vähem normaalsed, muidu on mul talviti kätel naha asemel tulipunane liivapaber.

 8. Minul on ka juulis ja puhkuse ajal pikad ja ilusad küüned (niivõrd-kuivõrd, võrreldes oma tavapäraste köntidega). Aga mina ei ole seda seostanud D-vitamiiniga, vaid sellega, et ma sel ajal (puhkuse, reiside ajal) ei tee kodutöid. Märkasin seda trendi juba ammu, kui tööga seoses pidevalt nädalastel komandeeringutel käisin. Nädal aega ära = küüned korras, nii kui koju jõudsin, jälle pekkis. Sain aru, et minu küüned on nii nõrgad, et on väga altid mehaanilistele vigastustele. Need vigastused tekivad sellistest igapäevatoimingutest, mis tugevate küüntega inimestele mitte kuidagi ei mõju (koristamine, nõude kappi panemine, kasvõi söögi tegemine), aga minul küüned kohe murduvad, lähevad koledaks jne. Olen ma kuskil puhkusereisil nädal – on hoopis teine pilt. Aga seal ma ju ei korista, tee süüa, praktiliselt midagi ei tee kätega peale rannalina hoidmise ja päikesekreemi pealemäärimise. D-vitamiini söön ma aastaringselt 10 000 TÜ päevas, ei ole ma sel mingit mõju märganud ei enesetundele, ei nahale-küüntele. Peale aastast sellist vitamiiniõgimist on näit vaevu 80 peal, ehk et võin rahumeeli veel mitu aastat iHerbi nuumata. Mul on emal samasugused kehvad küüned ja tema on ära proovinud kõik kreemid, vitamiinid, seerumid ja hooldused ning kokkuvõtteks võib öelda, et MITTE MIDAGI EI AITA. Nii lihtne see ongi. Käenahka pehmeks saada jah pole mingi kunst, aga küüsi tugevamaks ikka ei saa mingi nipiga. Samamoodi ei saa ma oma juukseid tihedamaks-paksemaks. Ja need kaks asja käivad tihti käsikäes – kehvad juuksed ja kehvad küüned. Ja tegelikult on veel kolmaski osapool, täna õnne, et sul sellega on korras, mul on veel see ka ristiks kaelas – halb nahk.

 9. Ma töötasin mõni aeg tagasi 1 aasta lasteaias õpetaja abina ja oli vaja ka nõusid pesta. Küll masinaga, kuid kätele mõjus ka see halvasti, et ikkagi mitu lorda päevas veega lödistada jne. Käes olid niii kuivad ja küünenahad katki jne. Siis üks kolleeg soovitas, et määri küünepiirkonda oliivõli. Usku sellesse mul polnud, aga hakkasin proovima ja 2-3 korda päevas õlitasin siis küüneümbruseid ja mõjus väga hästi. Nüüd tean, et kui veel on sama mure kunagi, võtan jälle oliivõli appi. Selle sama, mida toidutegemiselgi kasutan.

 10. Kunagi oli firmal LCN kahe-faasiline niisutav küünelakk, aga nüüd vist tootmisest maas. Ja küüntele annab tugevuse niisutamine, mitte tugevdavad lakid nagu vahel soovitatakse. Ja see bodyshopi kanepiga kätekreem on tõesti hea, eriti sellele, kellele ei meeldi kätekreemist lõhnata kui roosinupp ja kehakreemist kui tsitrusepuu 🙂

 11. Küünelakid on saadanast (tegelikult eriti saadanast on küünelakieemaldi). Ja riitsinusõliga määrimine aitab. Samas mul pole kunagi ülirabedate küünte muret olnud, kasvavad mis mühiseb ja rannas liiva sisse auku kaevata pole mingi probleem.

 12. Ma ei viitsi teisi vastuseid lugema hakatagi, soovitan kohe. Unusta ära kõik teised “ravilakid” mida siin soovitati. Päriselt. Mine apteeki ja osta mikrocell2000 küünte ravilakk ja kasuta täpselt nagu pudelil juhend ütleb. Ehk esimene pisike pudel kasuta 1. ja 2. päev kummalgi päeval pane 1 kiht. Kolmas päev eemalda atsetoonivaba lakieemaldiga ja pane uus kiht ja jälle otsast peale, kuni lakk saab otsa. Kui pool pudelit on kasutatud siis ma isiklikult hakkasin ainult 1.päev lakkima 1 kihiga ja 3.päev vahetasin uue kihi vastu.
  Väike pudel maksab küll oma 5-6eurot aga ma LUBAN, et kui sa selle ära kasutada on sul supertugevad ja pikad küüned.
  Küüneõli või kreemi kahjuks soovitada ei oska.

  Aga päriselt kah, kui tahad küüntest asja saada siis see aitab. Isiklikud kogemused ja töötasin küünesalongis, niiet ka klientide kogemused kellele soovitasin. Kuulsin ainult tänusõnu kuu aega hiljem klientidelt.

  Niiet- marss apteeki ja osta mikrocell2000

 13. Olen kolmandat kuud soojas kliimas ja küüned tugevad ning kasvavad. Muidu oma tavapärast tööd tehes võisin ma ainult unistada pikematest küüntest. Küünenahad on mul väga ilusad olnud kogu aeg. Ma arvan, et saladus on see et ma ei lõika oma küünenahku vaid lükkan nad alati tagasi ja närimisega pole ka probleeme olnud ever. Ei oskagi midagi soovitada. Võib olla kui siis proovi riitsinuse õliga. Õlita küünenahad ööseks ja kindad kätte.

 14. Tellin ka sügisest iherbist nii d-vitamiini kui biotiini, vahel ka mõnd skin-hair-nails kompleksvitamiini, kuna seal tunduvalt odavam kui Eestis. Praegu on küünenahad ja küüned suht heas seisukorras, kuigi olen endiselt kodutöid tehes suht laisk kindaid kasutama.

 15. Vb on minu küüned erilised “piidrid,” aga ei aidanud neile ka apteegi mikrocell. Ei esimene ega ka kahekümne viies purk. Samas sel mingi mõju oli, sest mu küüned valutasid, literally.
  Mul olid lõhenevad, hargnevad ja väääga õhukesed küüned. Olen proovinud igasuguseid värke, aga no ei midagi. Aga siis hakkasin enne sööki võtma linaseemneõli. Samuti tellisin Ecoshi vedela D-vitamiini. Pärast paarinädalast tarbimist oli muutust näha. Nüüd on ilusad terved küüned. Väsimusest pole ka märkigi 🙂

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *