Loomulikult me, naised, “Kroonikat” ei loe, naistefoorumites ei kola, tibijutte ei räägi. T.A.V.A.L.I.S.E.L.T! Aga… vahel siiski.

Igalt poolt võib lugeda nippe, kuidas näonahka korda saada (hakka veganiks! kasuta seda või toda kreemi! jäta piimatooted menüüst välja! jne) või juukseid siidiseks (hakka veganiks! kasuta seda või toda toodet! jäta piimatooted menüüst välja! jne),  aga mul on hoopis oma mure – kuidas küüned kasvama saada ja küünenahad pehmeks? KUIDAS?

Ma kreemitan oma käsi 6 korda päevas ja olen proovinud igasuguseid kätekreeme (tunnistan, et siiski mingeid odavamaid, mitte 20+ euroseid) ja küüneõlisid, aga mu käed on ikka nagu ma töötaks ehitusel, kus päevast päeva laon -15 kraadises külmas paljakäsi telliseid. Küüned ei kasva ka. Murenevad. Olen proovinud aluslakke ja pealislakke ja vitamiinidega lakke… Mitte midagi ei aita. Välja arvatud JUULI KUU! Või 2 nädalat kuskil soojas kliimas. Iga aasta on mul juuli kuus pikemad ja tugevamad küüned, pehmed küünenahad. Reisil soojas kliimas hakkavad juba nädala pärast küüned kasvama. Asi on ilmselgelt siis ju kliimas ja keskkonnas. Mitte kreemides, toidus, vitamiinides…

Soe kliima = päike. Loogika nagu ütleb, et D-vitamiin peaks aitama. Võtan alates suve lõpust regulaarselt. See pidi olema üleüldine imevits! Ma pole elus end nii väsinuna tundnud kui nüüd. Võibolla siis ka, kui laps väike oli, okei. Küüntele see D-vitamiin igatahes ei mõju. Mingeid kompleks küüne- ja juuksevitamiine on e-poed täis. Kuulsused räägivad, kuidas hästi mõjub. Aga tegelikult? Mõjub siis või? On kellelgi midagi konkreetselt soovitada? On keegi mingeid preparaate proovinud ja võib 100% väita, et SELLEST läks temal olukord paremaks?

Seda kirjutades mõistsin, et ma peaks ilmselt käima regulaarselt hoopis maniküüris. Aga ma isegi ei julge minna. See on umbes sama asi, et kui mul koristaja tuleb, siis ma natuke koristan ette ära, et piinlik poleks. Aga mida ma nende kätega ette ära teeks? Aga kodus saaks ju ka maniküüri teha. On olemas mingi selline asi, et määrid käed mingi mögaga kokku ja topid spets kinnastesse ja siis hakkab imesid juhtuma.

Palun andke nippe ja soovitusi, mida ja kuidas proovida. Pliiiiis!

PS: Pildil on mu küüned veel enam-vähem talutavas olukorras.