Ausalt, kopp on ees sellest “KUI SA…”

Ausalt, kopp on ees sellest “KUI SA…”

Täiesti kopp on ees sellest:

 • kui sa iga hommik liitrite kaupa smuutisid ei neela, siis sa sured varsti ära
 • kui sul blenderit kodus ei ole, siis sa sured varsti ära
 • kui sa tavalise POE šampooniga pead pesed, siis sa sured varsti ära
 • kui sa tavalise POE dušigeeliga keha pesed, siis sured varsti ära
 • kui sa tavalise POE šampooniga pead pesed ja tavalise POE dušigeeliga keha pesed, saad KOHE vähi ja sured KOHE ära
 • kui sa lillelõhnalise pesuloputusvahendiga oma riideid pesed, siis need riided kaotavad oma kiud… ja sa sured varsti ära
 • kui sa sööd tavalist POE porgandit selmet maheporgandit süüa, sured sa varsti ära
 • kui sa jood vahel veini, sured sa varsti ära
 • kui sa ei käi kallis spordiklubis, siis sa sured varsti ära
 • kui sa ei jookse (vähemalt) poolmaratone, siis sa sured varsti ära
 • kui sa ei kanna sammukella, siis sa sured varsti ära
 • kui sa sööd suitsutatud asju, siis sa sured varsti ära
 • kui sa jood coca-colat, siis sa sured varsti ära
 • kui sa sööd GLUTEEEEENI, siis sa sured varsti ära
 • kui sa ei söö suvel hästi palju värskeid marju, siis sa sured varsti ära
 • kui sa ei söö goji (?) marju, siis sa sured varsti ära
 • kui sa ei söö astelpaju marju, siis sa sured varsti ära
 • kui sa kasutad Fairyt, siis sa sured varst ära
 • kui sa sööd valget suhkrut, siis sa sured varsti ära
 • kui sa jood kohvi, siis sa sured varsti ära
 • jne

Võite seda listi ise jätkata.

Ma ei räägi, et neist asjust teadlik olla ei tasu, aga see ultimaatumlik hirmutamine on minu meelest lausa maniakaalne! Teate, kui te kahtlase sünnimärgiga arstile ei lähe, siis te võite ära surra! Või kui te tunnete rinnas mügarikku, aga arstile ei lähe, siis te võite ära surra. Või kui te sõidate juua täis peaga autoga, siis te võite ära surra. Või kui te teete 170 km/h ohtlikku möödasõitu, võite ära surra. Või kui te lähete ilma ettevalmistuseta kõrgele mäkke ronima, siis te võite ära surra. Kui te end lõvi puuri pressite, siis te võite ära surra. Ja kui te teletornist alla hüppate, siis te surete!

Foto: pixabay.com

 

32 thoughts on “Ausalt, kopp on ees sellest “KUI SA…”

 1. Kui sa ei blokeeri ära kõiki neid allikaid, kust see veider info sulle igapäevaselt ajudesse tilgub, siis… sa sured varsti ära 🙂

  Pikka iga soovides,
  T

  1. 😀 😀 😀
   See eeldaks, et ma ei klõpsiks lahti ühtegi päevauudisteportaali (päevauudisted võiks siin ka jutumärkides olla), ühtegi Facebooki kommentaariumi ja Facebooki üleüldse, Instagrami ja… issand INTERNETI üleüldse!

 2. •Kui sa ei ole vegan siis sa sured varsti ära
  • kui sa ei ole öko siis sa sured varsti kohe kindlasti ära
  • kui sa ei jälgi (Erik Orgu vms) toitumiskava siis sa sured varsti ära
  Jne
  Jne
  Jne

  Hea postitus!😀Tõsiselt

 3. Kogu kiirmoebrändide toodang on räigete mürkidega läbi immutatud – kui midagi sellist eal kanda julged, paned tervisele tõsise põntsu ja sured enneaegselt.

  Parem tee nagu mina – osta endale nt 7ne komplekt ökopuuvillast sokke ja imetle, kui kaunilt nad pärast paari pesu jala ümber lotendama hakkavad 😀

 4. Kõige muuga olen nõus, aga rinnamügarikke vast tasuks ikka arstile näidata, vastasel korral on ju tõenäosus varsti ära surra ikkagi märkimisväärsel määral suurem, ei? 😛

 5. Mulle käib kõige rohkem pinda(üldistest asjadest, mis pole minu isiklike asjadega seotud) see, et mingeid toidulisandeid on vaja tarbida koguaeg. Et toidust ei saa kõike vajalikku kätte, et keha ei omasta seda ja teist ja ikka d vitamiini ja magneesiumi ja….pffff. Jah, looduse poolt on ettenähtud, et sa pead neid tablette krõbistama. Sest see toidulaud, mis meil prageu nina ees on, on ju niiiii vaene võrreldes näiteks ma ei tea aegade algusega või talupoja aegadega või ükskõik mis ajaga minevikus. Huvitav, et süüa on külluses, aga keha ikka ei saa kõike kätte ja kohe itkeb ära. Niiet ikka jah superfood ja superpill, sest praegu lihtsalt on sellised kehvad ja vaesed ajad.

  1. Muuseas, põhjamaisele inimesele kahjuks ongi D-vitamiini juurde manustamine hädavajalik sageli. Näiteks minu D-vitamiini näit enne selle juurde manustama hakkamist oli 9! Norm algab 75’st ja seegi on tegelikult pigem vähe. Mida madal D-vitamiini tase toob – nõrgemad luud, sagedasema haigestumise jne. Samas olen seda meelt, et ennetavalt vitamiine juurde võtta ei tasuks (eriti multivitamiine) vaid toimida tuleb vajaduspõhiselt.

   1. D-vitamiini koha pealt olen isegi nõus. Aga see tänapäeva toidulisandite valik on lihtsalt kolossaalselt suur bisnes ja valik nii suur. D-vitamiin ja multi on selle kõrval köömes.

 6. See käib võib-olla teemast mööda, aga minu jaoks kuulub nö õpetamise ja tänitamise kategooriasse. Ehk kõiketeadjad emad, kes on ennast ülelugenud erineva infoga ja käivad kuulutamas tõde, kuidas on õige oma last kasvatada. Ja kusjuures, kõik mida sina teed teistmoodi , on vale. Sest tema on ju lugenud, kuidas õige on. Kogu see õpetamine käib muidugi teistes emades nö südamepiinade tekitamise tähe all, sest no sa hakkadki mõtlema, et kas ma olen siis halb ema, et ma ei veeda kogu oma vaba aja raamatuid ja artikelid lugedes 🙁

  1. Nõus. Tegelikult ma arvan, et need teised “halvad” emad on ka nende asjade ja õpetustega kursis, aga lihtsalt on valinud nö teise tee või ei tee sellest lihtsalt nii suurt numbrit ja võtavad elu vabamalt.

 7. Olen just täna kõiketeadjate osas allergiline. eriti need lastetud, kes jagavad infot koolivaliku osas. “kasvata enne vähemalt 3 last tööealiseks ja tule siis seletama!” tahaks ma neile öelda. ning soovitavalt olgu need lapsed eri soost ka :).
  mul on kaks kooliskäivat last ja mõtlen kui puruloll olin kasvõi 1 koolilapsega. eriti muidugi ühe beebiga! nüüd kui mõlemad on koolis, näen kui erinevad on lapsed. ja kuna lastel on sõbrad, siis näen kui uskumatult erinevad on nende erinevate laste erinevate koolide nõudmised! tuttava koolis nõutakse isegi konkreetset vihiku äärejoone värvi. teise sõbra alternatiivpedagoogikakoolis on sootuks erinevad nõudmised..minu laste omas kolmandad…Nii ei julge mina enam ühtegi “mina küll teeks nii!” juttu kellelegi laulda. ja pole nõus ühegi lastetu või titeema plära kuulama.

 8. Hehh ma eile lugesin Palja Porgandi vist viimast postitust ja mõtlesin et issand kui eeskujulik ja …ideaalne tundub tema elustiil. Ja järgmine mõte, et selleks peab olema sitaks aega ja mina ei viitsiks elusees nii nööri mööda kõike teha. Ma olen heas vormis, teen palju palju sporti ja söön kah enamvähem tervislikult. Ja tal oli seal mingi ilge hunnik toidulisandeid mida ta võtab. Mul jäi ausalt suu lahti. Ma ei saa aru sellest toidulisandite kummardamisest, ma ise neid ei võta ja ei näe põhjust miks peaks. Kas tõesti toidust kõike kätte ei saa. Ok ainult see D vitamiin millest siin räägiti ka juba, aga no tõsiselt see tervislikkuse värk hakkab ajudele ja no ma ei tea kui head ja tervislikud nende need igasugused pulbrid on mida iga päev sisse uhatakse.

  1. Ma ei ole tema blogi kunagi lugenud, aga Insta pilte olen näinud küll ja üldiselt olen kursis. Olen Sinuga nõus, aga ta on sellest (minu joaks) obsessiivsest käitumisest tekitanud endale sissetuleku, seega nüüd ta justkui ongi kohustatud seda kõike tegema ja ei saa katki jätta isegi kui tahaks. Võibolla kunagi jätab, see tuleks siis muidugi omamoodi isiklikus plaanis segadus ja krahh. Natuke (või laisa palju) on seal elus kindlasti ka fassaadi, samas ta tõesti teeb sporti (jõusaal on sport?!) ja selle ala juurde käib vist igasugune lisandite ja steroidide söömine… Ma polegi selle viimasega nii hästi kursis.

   1. Jutu järgi tundub, et talle väga meeldib selline elustiil ja on rahul. Ma ei tea kui palju sellest on fassaad ja noh mind isegi tegelt ei huvita. Lihtsalt tundub kuidagi ulme panna kokku vegan based toitumine, osaline paastumine(jah ma olen ise ka paastunud aga seda teistsugusel viisil) ja toidulisandid kümned päevas. Tundub et kogu elu ainult toitumisest ja selle planeerimisest koosnebki. Aga loomulikult ma ei väida et teised peaks tema arvates ka nii tegema. Kindlasti mitte ja vaevalt ta seda eeldaki. Steroide ta vast vaevalt võtab, see mingi tippkulturistide meeste pärusmaa rohkem kes näevad ebareaalsed lihamäed välja ja fitnessiga ta enam võistlustena ei tegele. Kuid jah muidugi igale ühele oma 🙂

 9. !~mehele ka:
  Kui sa sööd sojatooteid, siis sa ei sure ära aga lapsi sa ilmselt ei saa.
  Kui sa jood liigapalju õlut, siis sa ei sure ära aga sul on varsti manboobs.
  Ja Fairy on ikka räige mürk.
  Mu isa sõi iga päev klaasi valget suhkrut veega, ta suri 6 kuuga~!

 10. Haha, kümnesse! Eriti hakkab ajudele see gluteeniteema – miks peaksid inimesed, kes ei kannata nisuvalguallergia ega tsöliaakia või Crohni tõve all, seda paaniliselt vältima?
  “Gluteen teeb paksuks!” on mulle tähtsa näoga väidetud. Väitis neiu, paks nagu piibel, kes FB lehel uhkelt postitas retsepti ja pilte “patuvabade” mandlijahuküpsiste partiist. Kalkuleerisin, kalorsus oli kõvasti kõrgem “paksukstegevatest” nisujahuküpsistest, arvestades, et sajas grammis nisujahus on ca 340 kcal, aga mandlijahus ca 600 😀 😀
  Küsisin irooniliselt, kas siis gluteenivabasid kaeraküpsiseid võin kolmele söögikorrale lisaks õhtuti tee kõrvale süüa nii palju kui mahub ja mitte kaalus juurde võtta, aga nisujahust küpsiseid mitte? Täispiimaga keedetud ning ohtra või ja moosiga üleujutatud mannapuder on kaalujälgijale ebasobivalt rammus, aga samasugust, kuid gluteenivaba hirsiputru võiksin hommikuti terve kuhja sisse uhmerdada? Keedumakaronid, ka täistera “teevad paksuks” miskipärast, kui liha kõrvale natuke süüa neid, aga tatart kühvelda taldrikule palju tahad?? Neiu vastus oli lühikokkuvõtes “Nojah, noh!!” Üldse süvenemata, milles täpselt see paksukstegev efekt siis seisnema peaks, ja kas KOGUSED üldse tema eluviisile ja füüsilisele koormusele vastavad.
  Arusaaam “teraviljatooted teevad paksuks ja on pahapahad, isegi kui tegu on täisteraga” tuleb võib-olla nende kogemusest, kes üritasid kaalus alla võtta ja siis imestasid, miks see ei õnnestu. Täpselt nagu soovitatud, lõunaks ainult natuke juurviljasuppi või hautist lahja lihaga ja õhtuks ainult köögiviljasalatit…. Aga näe kaal ei lange, imelik, milles asi? Ja kui keegi märgib, et võib-olla siis ei tasuks supitilga kõrvale restorani leivakorvi tühjaks süüa, ja salati kõrvale kolme-nelja võileiba teha, lööb pirn põlema – aa, selge, LEIB teeb paksuks! 😀

  P.S. A classic! https://www.youtube.com/results?search_query=how+to+become+gluten+intolerant

 11. Njaa. Kasuta Fairyt, poe shampoone ja muud paska (kõik plastikpudelites loomulikult), et ikka põhjavesi ja loodus reostuks veel rohkem. Sina ju sured nagunii ära ja miks peakski Maa tuleviku peale mõtlema? Pohui, mis saab, ükskord sureme me kõik ju!
  Pohui, et ookeanid on plastiku-paska täis.. Meil on siin ju kõik okei-poest saab igat varianti sitta, mida omale peale määrida, sisse süüa või muud moodi kasutada. Miks me peakski muudele asjadele mõtlema (või veidi suuremat pilti vaatama)?
  Infot tuleb uksest ja aknast (nii õiget kui vale), aga närvi ei tasu minna- endal lihtsam 🙂

  1. Aga kas sa saad teha KÕIKE neid asju, mis sind ennast ja maailma säästaks? See postitus ei olnud tegelikult sellest, millele sa viitad. See, millele viitad, on hea tähelepanek, kuid öko sildi all müüakse meil kõike seda sama jama, mis ilma selle sildita.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *