Browsed by
Author: ebaparlikarp

Keskeakriisini on aega?

Keskeakriisini on aega?

Ritsik kirjutas hiljuti keskeakriisist ja keegi tõstatas seal kommentaariumis küsimuse, et miks keskeakriisile enamasti negatiivset tähelepanu omistatakse. Esimene mõte oli mul, et äkki seepärast, et see on KRIIS 😀 – mehed hakkavad sel ajal väidetavalt tegema hullumeelseid asju – võtavad 2,5 korda noorema naise, ostavad motika, jahi või vanaaegse luksusauto ning ei oska nendega midagi tegelikult peale hakata. Ka selle 2,5 korda noorema naisega. Kõige selle juures näevad nad natuke naeruväärsed välja. Ja naised? Naised vaatavad seda kõike pealt ja panevad psühholoogi juurde aja.

Kui see esimene mõte mul ära mõeldud sai, siis mõistsin, et ma tegelikult ei teagi, mis on need päris õiged keskeakriisi tunnused, sümptomid ja tulemused. Lõin Internetti vastava otsingusõna ja esimene asi, miks ma lugesin, oli psühhiaater Airi Värniku artikkel kliinik.ee lehel Haiguste ABC rubriigis. HAIGUSTE rubriigis!

No igaljuhul hakkasin noppima sealt välja punktikesi:

 • “Ühiskonnas, kus nooruslikkus ja värskus on hinnas, on raske leppida oma vananemise väliste tunnustega”. Mul oli juba lapsena raske leppida vananemisega ja sellega, et on olemas suremine. See ongi nii raske, ma ei kujuta ette, kuidas see saab VEEL raskemaks minna. Surmast ma olen kirjutanud SIIN.
 • “Sageli teevad inimesed keskeas tagasivaate: millised unistused ja soovid olid mul noorena, mida ma olen neist täide viinud, mida mitte, kas ma olen oma praeguse elu, töö ja partnerlusega rahul, kas ma tahaksin samamoodi veeta ka ülejäänud elu.” Kas seda tehakse tõesti alles keskikka ehk 40ndatesse eluaastatesse jõudes? Ma olen seda juba teinud mitu korda elus ja ilmselt tuleb tulevikus veel ette. Isiklikust kogemusest julgustan inimesi seda kõike endalt küsima ja ka ausalt vastama juba kõvasti enne keskikka saabumist, see säästab palju pettumusi tulevikus. Küsi seda endalt näiteks kohe preagu, suva, kui vana sa oled.
 • “Selle perioodi olulisemad elusündmused on laste kodust lahkumine ning oma vanemate surm”. Laste kodust lahkumine võib olla rets, mõnel läheb libedamalt, mõni ilmselt muretseb üle ja kurvastab rohkem. Osad teevad juba varakult “uue lapse peale”. Ma näengi olukorda sellinena, et kardetakse seda tõdemust ja fakti, et üks eluetapp on läbi. Oled 45aastane naine, lapsed kodust läinud või kohe minemas ja saabub teadmine, et MITTE KUNAGI elus ei koge sa seda uuesti, et keegi vaja lasteaeda viia või kedagi kodutöödes aidata. Mitte kunagi! OMG, see tähendabki, et suur osa elust on läbi, natuke veel ja siis juba hakkavad mingid “vanainimeste rõõmud”. Kui raha on, saad heal juhul maailmas muretult ringi reisida, Kariibi kruiisil kokteile juua, Fuji mäel rahulikul sammul tippu vallutada või väikse sutsaka Kanaaridele teha. Kui pole, siis logistad niisama kohvikruusis lusikat, vaatad aknast välja päikesepaistelist laupäeva ning tunned rõõmu pisiasjadest. Siis ongi variant kolmekülmendate lõpus üks (või mitu) pisike beebi juurde teha, sellega venitad justkui oma noorust pikemaks. Täitsa võimalik, et kasutan isegi seda varianti, sest vanadus ja surm – ütleme nii, et pole minu tassike teed 😀 See teine asi, vanemate surm, see annab ilmselt märku, et sina oled järgmine. Kes on näinud filmi “Final Destination” ükskõik, millist osa.. Pole just eriti meeldiv tunne, et kohe on sinu kord.

Mulle tundub, et vähemalt minu jaoks on see keskeakriisi sisu ikkagi vaid see, et – surm. Samas nagu ma kirjutasin, ma ahastasin juba lapsena selle peale, et kas mult ka keegi küsis, kas ma üldse tahan sündida, sest kui juba sünnid, pead ka surema ning see on kõige rõvedam asi üldse. Mul algas keskeakriis vist juba viieselt!

Foto: pexels.com

 

 

Suvaline trillerite soovituslist

Suvaline trillerite soovituslist

Ma olen viimase kuu ajaga vaadanud väga palju filme. Väga palju. Ma täna soovitan teile selliseid trillereid, mida vaatama hakates polnud mul mingeid erilisi ootusi, aga mis osutusid väga meelelahutuslikuks, põnevaks ja nauditavaks. Keegi kunagi kirjutas mulle, et ma vaatan vaid paska vms. Tegelikult ma vaatan kõike, aga ei viitsi tõesti väga neist Oscari-filmidest kirjutada, sest me kõik teame, et need on head. Kirjutan, kui midagi üllatas, ja ka suvaline keskmine triller võib teinekord üllatada. Aga hakkame siis nimekirjaga pihta.

“The Belko Experiment” (2016). Ei oodanud sellest midagi, aga oli ikka päris vahva 😀 Suure kontori töötajad lukustatakse järsku kogu hoone peale kinni ning tundmatu hääl läbi kõlarite käsib neil teha teatud asju, muidu nad tapetakse. Mis asju nad tegema peavad? Oma kolleege tapma!

“Heist” (2015). Selles filmis mängib Negan!!!!!!! 😀 Ehk siis Jeffrey Dean Morgan. Robert De Niro ka. Film ise on midagi sellist, nagu oli kunagi Keanu Reevesiga “Kiirus”, aga samas sisu on ikkagi teine. Ma hakkasin seda eile unise peaga õhtul hilja vaatama ja arvasin, et never ei jõua lõpuni vaadata ja viuh, oligi järsku film läbi. Väga haarav. Eks muidugi on klišeed ka, aga trillerite puhul mulle isegi meeldib see. Armastusfilmides ma klišeed ei kannata. Tõesti oli kogu filmi vältel põnev. A-kategooria staarid B-kategooria filmis pidi olema uus trend, aga minu pärast jätkake seda trendi ja tootke sellist “paska”, ma vaatan väga suure heameelega.

“Solace” (2015).  OMG! Jälle Negan!!! Ma nii Negani lainel 😀 Ja veel Anthony Hopkins, ka mul täielik lemmik. Positiivne üllatus, vaatasin seda öösel ja no ei jäänud magama, see hoidis terve aja mind oma kütkeis. Sisu on midagi sellist, et toimub rida veidraid mõrvasid, mida politsei uurib, aga nad paluvad appi selgeltnägija võimetega Anthony Hopkinsi. Siuke kassi-hiire mäng.

“The Survivalist” (2015). Vot see on natuke teistmoodi film, mitte tüüpiline Hollywoodi põnevik. Põnev on ta muidugi, aga sellise aeglasema kuluga ja visuaalselt väga tõetruu. Tegevus toimub olukorras, kus maailmas võitleb igaüks oma elu eest, tsivilisatsioon meie mõistes on hävinud. Peategelane elab metsas pisikeses onnis, kuni ükspäev tulevad sinna kaks naist, kes paluvad peavarju. Kas usaldada ja keda usaldada, on teema.

“The Collector” (2009) ja “The Collection” (2012). Need on siis esimene ja teine osa. Esimene oli mega hea, kellele meeldivad ehtsad killimisfilmid. Teine oli ka norm, aga esimene lihtsalt parem. Mulle meeldisid rohkem kui “Saag”. Esimeses osas läheb peategelane ühte majja vargile, aga kui sees on, avastab, et ta ei saa enam välja ja majas on veel keegi… Teises osas möllab see sama peategelane edasi uues situatsioonis. Ma olin väga üllatunud, et ma alles nüüd need filmid avastasin, sest need ju päris vanad juba.

“Mine” (2016). Ma ei saa midagi teha, mu ühed lemmikumad meelelahutuslikud filmid on sellised, kus keegi on kuskil kinni ja üritab olukorrast välja rabeleda. Selles filmis astub sõdur kõrbes ühe jalaga miini otsa ja ei saa sealt jalga enam ära võtta, muidu lendaks õhku. Läheduses aga abiväge ei ole. See on tegelikult isegi postiivses mõttes natuke omapärane film ühe tegelase tõttu, aga ma ei saa asju ära rääkida.

“Time Lapse” (2014). See film üllatas täiega. Kola korterinaabrit avastavad vastaskorterist imeliku fotomasina, mis teeb pilti tulevikust, et mis juhtub 24 tunni pärast. Seltskond mõtleb seda hakata ära kasutama oma huvides ja sellega satuvad nad jamasse, millest on raske välja rabeleda. Täitsa vahva film.

Nonii, jätan nüüd midagi teiseks korraks ka. Head vaatamist!

Foto: pixabay.com

 

 

Auk

Auk

Laps on mul vahel harva sõnulseletamatult positiivne tegelane. Eile näiteks panin tema riideid järgmiseks koolipäevaks valmis…

Mina: “Kuule, siia koolipükstesse on ju auk tulnud!”

Laps vaatab pikalt, mõtlikult ent rõõmsalt: “Aga see on üks VÄGA ILUS auk!”

Tõesti, ega ta kole ei olnud. Augu kohta.

Foto: pexels.com

 

Ebareaalne

Ebareaalne

Ma, kes ma olen täielik filmifriik, vaatasin eile Lõuna-Korea trillerit “Train to Busan” (2016). Telia videolevis on see praegu tasuta filmide riiulis. Filmi sisu lühidalt: isa ja tütar sõidavad rongiga Busani, kui järsku puhkeb Lõuna-Koreas viirus, mis muudab inimese minutitega zombideks. Nakatumine on nagu ikka – zombihammustuse kaudu. Need isa ja tütar üritavad siis seal rongis kuidagi ellu jääda. Film on kõrgelt hinnatud ja ei petnudki ootusi. Läbi filmi kestev põnevus, väga hästi tehtud zombid ja… emotsionaalsus. Lõpus ma nutsin.

Aga tegelikult tahtsin kirjutada hoopis lõbusamal teemal. Ma vaatan väga palju filme, ulmekaid eriti mitte, aga mingil määral ikka. Ning isegi ulmekate puhul ja laste multikate puhul ma räägin keset filmi omaette iseendaga: “Ei, noh, see ei ole võimalik!” või “Ebareaalne!”. Et vaatan zombifilmi ja karjun kellegi lollaka tühise tegevuse peale “Ebareaalne!”, aga zombid ise on ju küll väga reaalsed eks ning laste multikad on ka hästi võimalikud kõik. Viimati vaatasin, kuidas härjad breiktantsu tegid ja siilid kastiautot juhtisid, aga “Ebareaalne!” karjusin ma selle peale, kui härg ebaloomulikult pika hüppe tegi.

Ühesõnaga… Zombid. Kes vaatab “The Walking deadi”? Ma vaatan, nii paljukest, kui nad suudavad osi toota. Kohati tundub lausa fännide narrimine, sest hooaeg on nii lühike. Aga olen siiski kõiki hooaegu näinud. Ma ei tea ise ka miks, sest kohati ei toimu seal mitte midagi. Võrdlesin siis “The Walking deadi” zombisid eilses filmis nähtud zombidega. Lahendus on nagu öö ja päev. “The Walking deadi” zombid on aeglased – lääpavad mõlemat jalga ja nagu kõnniks aegluubis. Tolle Lõuna-Korea filmi zombid olid kiired, vihased ning neid oli massiliselt. Nii nagu Serengeti rände ajal härgi* (piisoneid või kes iganes nad on).

200

Ometi peksid Lõuna-Korea peategelased end püssideta ja nugedeta neist üliaktiivsetest ja kiiretest zombidest läbi ning suutsid eest ära joosta. Samal ajal kui “The Walking deadis” saavad tegelased surma ka zombi käes, kellel pole isegi jalgu ning kes roomab käte abil teokiirusel kuskil lagedal platsil. Ja no parim on see, kuidas “The Walking deadi” zombid ukerdavad oma jalgadel (minu meelest neil ei käi isegi põlved krõnksu ja nad peavad pulksirgete jalgadega taaruma) ning peategelased ei suuda eest ära joosta.

No ei ole võimalik. Ebareaalne!

*Edit: gnuud on need hoopis.

2 läinud, 1 veel

2 läinud, 1 veel

Olen ühe tarkusehamba võrra vaesem. Ka 80 euro võrra. Aga hea tunne – tehtud! Polegi hambaarstiseiklustest viimasel ajal kirjutanud, aga vahepeal jõudsin ühe visiidi veel teha, sest kontrolli käigus selgus, et ühes hambas on auk. Väliselt ei olnud näha, aga röntgen näitas. Ühe korraga tehti korda, sest juures põletikku õnneks ei olnud. Arve: 150 eurot. Mingi ulatuslik blaa blaa blaa taastamine. Tegelikult oli auguke ka targusehambasse end sisse söönud ja see hammas kuulutati eemaldamisele.

Kaua ma seda edasi lükkan, mõtlesin, ja helistasin lõpuks, et aega saada. Sain juba järgmise päeva hommikuks. Loomulikult jõudsin ma vahepeal ka erinevaid asju googeldada. Kuskilt foorumist tuli välja, et inimesel tõmmati samuti ülemine tarkusehammas välja ning kuna luu oli nii õhuke, siis tekkis sinna luusse miski auk. Selline, et kui ninast hingad, käib sealt august õhk läbi. Või kui nuuskad, siis võib vereklompe tollest august suhu visata. Ärge küsige, kuidas see võimalik on, aga tuleb välja, et mingid sellised komplikatsioonid on tõepoolest olemas. Harva, ent olemas.

Hoidsin pöialt, et ma see “eriline” pole. Olete tähele pannud, et kui inimestel on mingid sellised võimalused, et 90% võimalik terveks saada ja 10% mingi täbaram olukord, siis on see nagu hea uudis, sest tõenäoliselt saadakse terveks. Aga kui ostad lotopileti ja su võimalus 250 000 eurot võita on mingi 0,00000000000001%, siis loodad sa kuni lõpuni, et sina oled see eriline.

Lugesin omale määratud hambakangutaja-arsti kohta, et ta on selline nii ja naa. Ei hellita väga, aga osad kiitsid, et hea konkreetne arst. Teised kurtsid, et hoolimatu. Loomulikult oleks hea tunne arsti kohta lugeda vaid supermegapositiivseid arvustusi, aga samas ma ei heitnud meelt, sest inimesed on nii erinevad ning mõni, kes teda hoolimatuks nimetas, ootas võibolla, et arst tal kõikse aeg ka pead silitab, pai teeb ja näiteks karumõmm-mõmm-mõmm laulab. Minu taktika oli, et ütlen kohe arstile, et ma täiega kardan ning kuidas siis ikka inimlikult võimalik on, et arst minu tundeid täielikult eirab, madalat nõianaeru naerab ja süsti meelega valesse kohta teeb.

Õde andis stressipallid pihku. Ma ei nutnud (nagu eelmine kord), aga pisarad valgusid ikka silmanurkadest alla. Arst oli väga ettevaatlik ja sõbralik ning süstid läksid kenasti. Järksu tunnen, kuidas kurgulagi just sealt kurgu poolt paksuks muutuma hakkab. Jõudsin korra mõelda, et no selge, nüüd mul on mingi allergia ja mu hingamisteed paistetavad kohe kinni.

Mina: “Kas nii peabki olema, et mul kurgulagi muutub paksuks, nagu hakkaks…”

Õde katkestab mind: “Nagu hakkaksite lämbuma? Jaa-jaa, nii peabki olema!”

Mina:

giphy

Õde: “Rahunege, õhk käib läbi ja te saate tegelikult neelata!”.

Aa, okei, see lihtsalt on lämbumise TUNNE. Mitte lämbumine. Huuuh!

No ja vups ning hammas oli väljas, vastupidiselt sellele, kus mul tund aega kangutati tükkidena ühte välja (see polnud arsti süü, lihtsalt raske juhtum). Nagu vana perv muiste, palusin ma pärast ka hammast näha. See oli üüratu. Ja rõve. Kuidas inimestel ikkagi nii koledad asjad nagu hambad suus on?!

Lapsel tuli ka eile hammas ära ja öösel käis hambahaldjas. Oleks pidanud ka oma hamba koju kaasa võtma ja padja alla panema, ainult, et see oli nii suur, et ma ei oleks saanud normaalselt magada.

Foto: pexels.com

 

Vasktorud

Vasktorud

See, et keegi on jõudnud elus edasi läbi tule ja vee ja nende pagana vasktorude, ei tähenda ju seda, et ta TAHTIS endale algusest peale rasket elu ja kannatusi, SEST  teistpidi poleks justkui õige ja et elus peabki kannatama. Võibolla on ka selliseid masohhiste, mine tea, aga juttu polnud ju sellest. Aga kui inimesel on unistused ja eesmärgid, mis isegi teoorias juba iseenesest ei juhtu, siis paraku tuleb ju ise midagi ette võtta. Kui nendes ettevõtmistes inimene end ajutiselt vasktorus rööprähklemas avastab, siis pole vaja teda küll kuidagi alavääristada, et hahaa, hea loll – pead nägema vaeva, et OMA unistusteni jõuda, MINA ei pidanud küll lillegi liigutama, täiega jopand. Aga kui hakata neid unistusi või eesmärke võrdlema, siis… Need on polegi võrreldavad. Arstidiplom ilmselt universumist päris niisama sülle ei kuku.

Kui keegi ütleb, et tal on elus ainult vedanud ja pole lillegi liigutanud selleks, et olla seal, kus ta olla tahab, siis… a) äkki siis mõnel teisel ei vea nii palju või ei taha ta vedamisele lootma jääda ja näeb ise vaeva, b) võibolla tal ongi enda suhtes vähesed nõudmised ja ongi teiste mõistes vähesega rahul, kujutades ette, kuidas tal on elus ikka vedanud. Mõni sööbki enne palgapäeva nädal aega makarone ja arvab, et tal on nii vedanud, et neid makaronegi on. Kõik on suhteline.

Aga eks see ole natuke ka nagu näiteks maratoni jooksmisega, et pärast pingutust saabub mingi eneseületuse nauding. Ilmselt läbi vasktoru midagi saavutades on hiljem sama tunne – jess, ära tegin, ma suudan, lahe, ma saan elus kõigega hakkama! Sülle kukkudes ei pruugi inimene selliseid asju märgatagi. Nagu öeldakse, kui sa hinnata ei oska, siis sa jääd sellest ilma.

Ja ei maksa alatähtsustada, et õnn võib alati pöörduda. Mis sa siis teed?

Foto: pexels.com

 

 

Kui soovitused kannavad vilja

Kui soovitused kannavad vilja

Hädaldasin jaanuaris, et mul on küüned väga pekkis. Olukord on kirjeldatud SIIN. Ma sain seal kommentaarides nii palju soovitusi ja võtsin käed käsile.

Nipid, mis kasutusele läksid:

 1. Mikrocell 2000 küünte ravilakk (siin on küll läikiv, aga ma ostsin mati, kuna tol hetkel läikivat ei olnud).
 2. Globaderm eukalüptiga hoolduskreem.

Alustasin lakkimisega juhiste järgi ja kreemitan küüsi ning käsi tihti. Pumbaga pudel on mul elutoas kapi peal ja jääb hästi silma ning siis ei lähe meelest kreemitada.

Uskumatu, aga tulemused hakkasid ilmnema suht kohe, mingi nädalaga oli juba märgata, et midagi ikkagi toimib. Ega mu küüned nüüd mingid supertugevad pole ja küünemodelliks ma ka kindlasti ei saaks, aga need on 100 korda paremad kui mul kogu aasta vältel olnud. Küünenahad ei lipenda ja on pehmed.

Ma olen väga rahul teie soovitustega ja küsin teinekordki nõu. Aitäh!

Mul pole “enne” pilte panna, leppige sellega, et ma ütlen, et kole oli 😀

PS: Tegemist ei ole kinnimakstud reklaampostitusega.

Päise foto: pexels.com

 

 

Kas te magate ainult öösel?

Kas te magate ainult öösel?

Laps kutsub mind vahel enda arvuti juurde, et tule vaatame kooks mingit filmi. Vahel ma vaatan ka temaga. No näiteks mõnda paremat multikat, mis jäi kinos temaga vaatamata, või mõnda Hollywoodi fantaasiafilmi, mida ta ei julge kinos vaadata, aga kodust on turvalisem, saab kinni panna, kui liiga õudne. Ja koguperefantaasiafilmid ON tihti õudsed.

Mina siis kobin lapse kõrvale voodisse vaatama ja umbes pooltel juhtudel mul vajub silm kinni. Mitte igavusest. Mul lihtsalt vajub silm kinni, kui mul on mõnus olla. Laps vaatab minu külje kõrval multikat ja on õnnelik, voodi on mõnus, kus me pikutame, haaran lapse kaissu ja unelen. Multika hääled mind absoluutselt ei sega ega ka see, et laps vahel midagi juurde seletab. Hea on.

Hiljuti just oli jälle selline olukord ja siis jäin mõtlema, et ma nii tihti magan mingi lambikohtades. Ma võiks vist avalikul pargipingil ka magama jääda, juhul kui mul külm ei ole. No sõbrannaga käime tihti kuskil spaas. Õhtu lõppeb alati nii, et mina keeran juba kell 10 õhtul voodisse ja tema vaatab telekat. Enne juba loeb telekavast, mis kell mingi asi hakkab ja mina juba mõtlen selle juures, et ohh, väga hea, siis ma saan rahulikult silma looja lasta.

Ema või isa juures käies ma tõmban ka tihti diivanile kerra keset päeva ja jään magama. Karli vanematele oleme külla läinud nii, et lapsed mängivad, inimesed toimetavad ja mina… jään lihtsalt suurde tuppa diivanile magama 😀 Vabal päeval kodus olles magan ma iga kord lõunamagamist. Panen teleka õrnalt käima, hea kui tuleb mingi reisi- või kokasaade, aga ma ei vaata seda, vaid keeran selja ja jään magama. Friskin tuleb ka ALATI mulle külje alla ja laseb kaissu võtta.

Mõni aeg tagasi olin Eveliisil külas ja seal oli suurem seltskond, osad täitsa võõrad mulle. Kell oli juba veits öö ja mul hakkas uni tulema, aga samas ei tahtnud ka esimene peorikkuja olla ning ütlesin, et ma võin täiesti vabalt siin diivaninurgas magada, et ärge üldse pange tähele ja äratage mind üles, kui otsustate, et nüüd võiks takso tellida. Ma siiski ei hakanud seal kerra tõmbama, sest taipasin, et see äkki oleks TEISTE jaoks natuke imelik. Mulle oleks see aga nii mõnus olnud. Väike inimsumin ümberringi ja mina vaikselt tukun.

Kuidas teil unega lood on? Kas magate ainult öösel?

Foto: pexels.com

 

Uus auto

Uus auto

Seoses mõndade muudatustega elus oli mul vaja osta oma elu esimene isiklik auto. Varem olen sõitnud tööautodega. Viimane sõideti mu kodu ees sodiks (postitus sellest on SIIN) – kaks autot tegid avarii ja üks neist lendas minu parkivale autole sisse ning täna sain teada, et see autoke läks mahakandmisele. Olete te suutnud auto sedasi mahakandmisele “sõita”, et istute ise kodus diivanil ja vaatate telekat?

Nipet-näpet toimus vahepeal veel ja otsustasin, et ostan endale auto. See oli täielik äkkotsus ja kuigi ma tegelikult olen suur planeerija ja kaalutleja, siis mul vahel käivad sellised “hood”, kus TAHAN. KOHE!

Vana auto oli ca 6-7 aastat vana Toyota Auris, millega olingi sõitnud kogu tema eluaja. Ma ei tea autodest sisuliselt palju, aga ma tean autode marke ja mudeleid (liikluses on palju aega autosid jälgida) ning ma tean, mis mulle välimuselt meeldiks. Suuri nõudmisi mul ei olnudki. Tingimused olid:

 • Paar aastat vana, et poleks röögatult kallis, aga oleks ikkagi nö uus.
 • Ca 10 000-12 000 eurot või natsa üle.
 • Oleks hea, kui sellise auto saaks mulle müüa väga hea sõbranna mees ja tema salong, see välistaks päris koti pähe tõmbamise.
 • Luukpära. Mulle lihtsalt üldse ei meeldi tavalised sedaanid.
 • Ei ole okseleajavalt kole.
 • Normaalne mootor.
 • Proovisõitu tehes tunduks kõik ok 😀

Rohkem nagu ei olnudki midagi. Ei seadnud ma endale eesmärgis automaatkasti või mingit teatud spetsiifilist sisustust. Mul lihtsalt ei ole selliseid nõudmisi ja iga paar aastat vana auto on igal juhul parem kui mu vana. Okei, võibolla Dacia mitte.

Googeldasin seda ja teist, aga mingit “see on SEE” tunnet ei tekkinud ning siis ma sain aru, et tegelikult ma ikkagi tahaks, et mu auto oleks ka COOL! Mitte lihtsalt mingi suvaline Peugeot. AGA, kui sa tahad, et su auto oleks ka COOL, siis… Siis see maksab paraku natukene rohkem!!! Kergitasin otsingutes hinnapiiri üles poole ja voilaa – seal ta oli. 2016.aasta Mazda 3! Luukpära. Vingelt natuke tige ja tuus esiosa nagu ma isegi 😀 Ma olen see, kes arvab, et autodel on näod ja mulle meeldivad ilusad näod. Mootor ka okei ja… seda müüski minu sõbranna mees! Ainuke jama oli see, et too auto oli täiega kallim. Ja nüüd on see koht, kus mul vist VEDAS! (vt eelmist postitust). Kuna tuttav müüs, siis sai ta teha mulle hinna, millega ma olin kohe nõus.

Proovisõit läks hästi – auto oli väga minu käe järgi, kõik oli väga loogiline ning oligi diil. Kahe päeva pärast oli mul auto maja ees. Teises kohas, mitte seal, kus eelmine sodiks sõideti. Sinna ei julge ma enam kunagi parkida, mis sest, et see on väliselt täiesti tavaline ja ohutu koht.

Hoopis teistmoodi tunne on OMA autoga sõita. Võttis alguses jala värisema. Ja seal on peal igasugu asju, mida ma alles hakkan katsetama ja proovima, mulle oli see alguses nagu kosmoselaev :D. Lahe tunne on! Autoomaniku tunne 🙂 Jeee!

Foto: pixabay.com

 

 

 

 

Jalutamine

Jalutamine

Sõbranna saadab õhtul sõnumi:

“Mis teed? Viisin lapse trenni, lähme jalutame niikaua kuskil, saame jutustada ka.”

Mina, lamades suure toa diivanil pool-unes:

“Ma vihkan jalutamist. Jutustada võib. Tule siia, istume ja jutustame!”

Sõbranna:

“Ma vihkan istumist!”

Ja nii me kokku ei saanudki.

Aga ausalt, ma ei tea, mis mul sellega on. Või mis teistel sellega on. Jalutamisega. Ma tõesti vihkan seda. Vihkan. Eriti rõveda külma või sombuse ilmaga. Mitte nii, et see mind seest sööks, sest õnneks jalutamine on vabatahtlik tegevus ja kui ma ei taha, siis ma ei jaluta ning ei pea sellele mõtlema. Räägitakse, et see puhastab mõtteid. Inimesed lähevad jalutama, et mõtteid mõlgutada. Mina mõlgutan mõtteid igapäevaselt autoroolis, sest seal pole küll mitte midagi muud teha.

Eesmärk peab olema. Kuskil Itaalias ägedal matkarajal matkata… Vabalt. Kuskil reisil vinges linnas mööda tänavaid konnata ja vahel kohvikusse sisse põigata… vabalt. Seda kõike ma teen. Aga lihtsalt jalutamine iseenesest ei saa olla eesmärk minu jaoks. Ohh, ma kujutan juba ette, et see kõik on nii ebapopulaarne mõtlemine ja suhtumine ja enesetunne, aga nii ma lihtsalt tunnen ja olen eluaeg tundnud.

Foto: pexels.com